Zaloguj
Reklama

Zapowiedź książki " Psychoterapia to jest moja partia polityczna"

Autorzy: Mariola Wereszka
Biblioteka
Fot. ojoimages
Biblioteka
(5)

Książka pt. “Psychoterapia to jest moja partia polityczna” jest zbiorem rozmów wspomnieniowych z pierwszymi polskimi psychoterapeutami, tworzącymi krakowskie środowisko psychoterapeutyczne.

Reklama

Zaproszeni Goście byli prekursorami najważniejszych podejść terapeutycznych, współtworzyli standardy psychoterapii w Polsce, są autorami pierwszych publikacji naukowych z tego zakresu, pierwszymi w kraju certyfikowanymi superwizorami oraz twórcami pierwszych profesjonalnych szkół psychoterapii.

W wywiadach przedstawiona została historia powstawania i rozwoju polskiej psychoterapii po II wojnie św., w szczególności psychoterapii tzw. szkoły krakowskiej, a wraz z nią historia medycyny i psychologii, na tle przemian politycznych oraz społeczno-kulturowych w II połowie XX wieku.

Dzieje psychoterapii opowiedziane zostały poprzez indywidualne historie osób bezpośrednio zaangażowanych w jej tworzenie. Ważnym uzupełnieniem wywiadów stała się unikalna dokumentacja – fotografie, anegdoty, listy, teksty okolicznościowe – pochodząca głównie z prywatnych archiwów moich Gości, oddająca w sposób bezpośredni klimat minionych czasów i specyfikę środowiska.

Zapraszam na spotkanie z doświadczonymi superwizorami i nauczycielami psychoterapii, dla których praca stała się pasją życia i sposobem kształtowania otaczającej rzeczywistości.

Reklama
(5)
Komentarze