Depresja
Stosowanie leków przeciwdepresyjnych, a zachowania samobójcze
Z szacunkowych danych Światowej Organizacji Zdrowia codziennie, w wyniku zachowań samobójczych umiera ponad 1300 – 1500 osób. Wśród ofiar samobójstw 80 % to osoby z zaburzeniami psychicznymi, najczęściej cierpiące na depresję.
Samobójstwo plagą naszych czasów
Co roku, 10 września, z inicjatywy Międzynarodowego Towarzystwa Zapobiegania Samobójstwom (IASP), wspieranego przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), jest obchodzony Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Warto z tej okazji przyjrzeć się bliżej temu problemowi, który co roku pochłania wiele ofiar
23 lutego Dzień Walki z Depresją
Depresja to choroba, która co roku zbiera duże żniwa. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), depresja jest jedną z najpoważniejszych jednostek chorobowych na świecie.
Studia medyczne, depresja, stygmatyzacja
Studenci z depresją doznają stygmatyzacji
- Reklama
Dzień Walki z Depresją
Z okazji Międzynarodowego i Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie organizuje spotkanie obejmujące panel dyskusyjny pod hasłem „Człowiek – depresja – twórczość”, warsztat kinoterapeutyczny, wernisaż wystawy prac plastycznych a także zaoferuje chętnym osobom bezpłatne konsultacje prowadzone przez pracowników Akademickiego Centrum Psychoterapeutycznego.
Smutek mam we krwi
Przyznam się już na początku, że tytułu tym razem nie wymyśliłam sama. Kto słyszał ten wie, że to tytuł piosenki. To jednak właściwie nie jest takie ważne, pomyślałam tylko, że to zdanie określa dobrze całą populację ludzką. Jakby się dobrze zastanowić, to każdy z nas ma smutek we krwi.
Depresja - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie
Depresja maskowana inaczej zwana depresją poronną, subdepresją, małą depresją, ekwiwalentem depresji, nie jest wyróżniona jako odrębna jednostka w klasyfikacji ICD 10.Doświadczenia kliniczne potwierdzają jednak istnienie tego schorzenia. Depresja u chorego manifestuje się pośrednio poprzez inne niż w typowej chorobie objawy.
Depresja czy słabość charakteru?
Masz obniżony nastój, utraciłeś zdolność do odczuwania radości, czujesz osłabienie i nadmierną męczliwość, które prowadzą do ograniczenia Twojej codziennej aktywności, masz coraz większe problemy z koncentracją uwagi i spaniem?
Wpływ łuszczycy na nasza psychikę?
Łuszczyca dotyka około 2% społeczeństwa. W przeważającej ilości przypadków zajmuje skórę w okolicy łokci, kolan, kości krzyżowej. Zmiany mają charakter grudek o różowo-czerwonym zabarwieniu pokrytych łuską. Grudki w zależności od nasilenia procesu mogą być wyraźnie odgraniczone, pojedyncze lub też zlewać się obejmując duże obszary ciała.