Psychoterapia
Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD nastolatków. Poradnik pacjenta.
Nakładem Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego ukazała się pozycja pt.: Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD nastolatków. Poradnik pacjenta. Pozycja ważna, wymagająca uwagi i zaangażowania zarówno pacjenta, jak i terapeuty. Wielu młodych ludzi doświadczyło, bądź doświadcza traumy, codziennie.
Przedłużona ekspozycja w terapii nastolatków
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków.
"Do Pełni Sił" - Bezpłatna pomoc psychologiczna i prawna dla osób pokrzywdzonych przestępstwem
Jeżeli Ty lub ktoś z Twoich bliskich był/jest ofiarą przestępstwa i poszukujecie miejsca, gdzie możecie uzyskać pomoc, to właśnie przedstawiamy Wam to miejsce.
Sprawozdanie z obchodów XX-lecia istnienia Oddziału Psychiatrycznego w Szpitalu Śląskim w Cieszynie
14 czerwca 2013 roku w Szpitalu Śląskim w Cieszynie odbyła się uroczystość 20-lecia istnienia Oddziału Psychiatrycznego, połączona z konferencją naukową.
- Reklama
Psychoterapia pomaga w walce z nowotworem
Diagnoza – nowotwór, to dla wielu osób szok i pytanie „dlaczego to spotyka właśnie mnie?”.Program „Jestem przy Tobie” wspiera kobiety chore na nowotwory narządów rodnych i ich bliskich.
ODZYSKAJ ŻYCIE PO TRAUMIE Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD. Poradnik pacjenta
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSDDoskonały przewodnik po terapii PTSD dla osób, które doświadczyły traumy i zmagają się z jej skutkami psychologicznymi.
PRZEDŁUŻONA EKSPOZYCJA W TERAPII PTSD NASTOLATKÓW Emocjonalne przetwarzanie traumatycznych doświadczeń. Podręcznik terapeuty
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków.
ODZYSKAJ ŻYCIE PO TRAUMIE Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD nastolatków. Poradnik pacjenta
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków.
PRZEDŁUŻONA EKSPOZYCJA W TERAPII PTSD Emocjonalne przetwarzanie traumatycznych doświadczeń. Podręcznik terapeuty
Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD
Warsztaty psychoedukacyjne dla hazardzistów
Nie wiążą się z zażywaniem żadnych substancji psychoaktywnych, a mimo to są groźne i przynoszą ogromne szkody. Uzależnienia behawioralne – dotyczą osób w każdym wieku i, niestety, występują coraz częściej. Wśród nich jest hazard. Według szacunków od gier hazadrowych uzależnionych jest ponad milion Polaków. Gros z nich przegrało dziesiątki tysięcy złotych, by grać dalej – zaciągają długi.
- Reklama
Filmoteka Psychodynamiczna – Od relacji do więzi
W lipcu zapraszamy na wakacyjne spotkanie z Filmoteką Psychodynamiczną. Film „Cinema Paradiso” w reżyserii Giuseppe Tornatorego został dopasowany do letnich, lżejszych nastrojów widzów, co nie oznacza, że zabraknie treści ważnych, poruszających i skłaniających do dyskusji
Granice psychopatologii, granice psychoterapii
Przypominamy, że w dniach 18-20 października 2013 odbędzie się w Warszawie Naukowa Konferencja Trzech Sekcji „Granice psychopatologii, granice psychoterapii”.
Psychologiczne aspekty katastrof - część 2
Jakie są skutki katastrof, co dzieje się z człowiekeim w przypadku takich nagłych wydarzeń. Publikujemy fragment podęcznika dla lekarzy i studentów: "Wybrane zagadnienia psychologii klinicznej". Część druga tekstu.
Aspekty diagnostyczne i prawne stosowania testów psychologicznych
Zapraszamy do dyskusji nad tematem stosowanie testów psychologicznych w praktyce psychiatrycznej, ale i w pracach badawczych czy dyplomowych. Zapraszamy do dyskusji nad artykułem Joanny Stańczak z Pracowni Testów Psychologicznych Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Wizyta u psychoterapeuty - kiedy wybrać się do psychoterapeuty?
Psychoterapeuta to najczęściej psycholog lub lekarza (zwykle psychiatra), który przeszedł dodatkowe przeszkolenie (w tym terapię własną). Powinien pracować pod nadzorem superwizora.
Plany radykalnego zmniejszenia finansowania opieki psychiatrycznej w Polsce w 2010 roku zaproponowane przez prezesa NFZ zostały pozytywnie zaopiniowane przez Radę NFZ
W dniu dzisiejszym w trakcie trwania konferencji "Nowoczesna diagnostyka w psychiatrii - psychiatria konsultacyjna" w Wiśle, na sesji, która właśnie się skończyła o godzinie 12:30, zostały przedstawione przez Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego informacje dotyczące planu finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia opieki psychiatrycznej w Polsce w przyszłym roku.
Zaburzenia adaptacyjne - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie
Zaburzenia adaptacyjne to subiektywny stan zaburzeń emocjonalnych i silnego stresu, które to uczucia pojawiają się w momencie przystosowania do nowych sytuacji życiowych, lub po przykrych, stresujących zdarzeniach losowych.Zaburzenia adaptacyjne często przez osoby postronne mylone są z depresją, co powoduję przerażenie przed rozpoczynającą się chorobą psychiczną.
Szpital psychiatryczny a zgoda - czy można trafić do szpitala psychiatrycznego bez własnej zgody?
Przyjęcie do do szpitala bez zgody – jest to przyjęcie bez ustawowo wymaganej pisemnej zgody osoby hospitalizowanej lub jej przedstawiciela ustawowego.
Wizyta u psychiatry - kiedy udać się do psychiatry?
Jak rozpoznać pierwszy epizod lub nawrót choroby? Czy osoba chora jest w stanie sama rozpoznać pojawienie się objawów?Niestety cechą wielu zaburzeń psychicznych jest brak krytycyzmu osoby chorej co do objawów, które ją dotknęły. Człowiek, który doznaje halucynacji czy urojeń, jest przekonany o ich prawdziwości, a duży niepokój, powoduje, że otaczający świat wydaje się zagrażający. Stąd próby pomocy - leczenia, mogą być odebrane jako atak, na który pacjent reaguje ucieczką lub obroną.
Psychoterapia – definicja, formy, dla kogo
Pojęcie psychoterapii we współczesnym języku potocznym, tak jak i kulturze, ma bardzo wiele różnych konotacji. Bywa rozumiana jako fenomen społeczny, współczesny odpowiednik magii w kulturach pierwotnych, postmodernistyczna forma sztuki. Także paramedyczne oddziaływania psychologiczne usprawniające funkcjonowanie człowieka, instrumentalna manipulacja służąca celom kontroli społecznej czy wreszcie rodzaj socjotechniki mającej przywrócić jednostkom lub całym grupom poczucie sensu życia i szczęścia.