Zaloguj
Reklama

Forum: Psychiatria - grupa dla rodziny i pacjenta

Temat: Jak skutecznie popełnić samobójstwo? (13061)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:

odpowiedz nowy wątek
ulubione
  • Jak skutecznie popełnić samobójstwo?
    Gość

sami jestesmy odpowiedzialni za swoje zycie i smierc

utrata kazdego zycia jest strata niepowtarzalnej jednostki

kiedy moja mama skoczyla z okna nie chcialam aby przezyla,ale by stalo sie co dla niej(nie dla mnie)najlepsze

Tobie tez tego zycze-cokolwiek to dla ciebie znaczy

sa ludzie ktorzy moga ci pomoc ale to zalezy od ciebie

Ostatnia edycja:
  • Reklama
    Gość

wiecie co mnie martwi ? bo ja wziałem te tabletki jakies 2 godziny temu i nic, nic po prostu mi sie nie stalo, moze trzeba poczekac dłuzejm administracja teraz śpi

Ostatnia edycja:
    Gość

jak jutro przeyzje to sam pojde do pani psycholog i powiem ze chce do osrodka, bo ja juz sam nie wiem co robic

Ostatnia edycja:
  • Reklama

16-02-2009 o 12:07, gość :

Mówisz jak ktoś kto nigdy nie stanął na peronie z chęcią rzucenia się pod pociąg. To nie jest miłe ucuzcie jak paraliżuje Cie strach jakieś 1-2 metrów od krawędzie peronu jak widzisz rozpędzony pośpieszny 3 razy wyższy niż Ty. Te wszystkie rzeczy które są ogolnie dostępne dostarczają bólu (większośc) i tego ludzie też się boją. Druga sprawa lęk przed tym że się może nie udać że będzie się żyło jako ten napiętnowany. Jakby było coś prostego i bezbolesnego i skutecznego to NFZ zaoszczędziłby sporo kasy.

Ja np teraz biorę serolin i zastanawiam się ile trzeba wziąść i ile wódki wychlać żeby nie zdołali mnie odratować. To przychodzi czasem, nie chcę tak naprawdę odchodzić ale czasem brak mi sił.

Możesz się ze mna sprzeczać, ale....

to nie strach przed bólem czy 'nieudaniem' powstrzymał Cię przez skoczeniem z tego peronu (BTW to głupi pomysł: skakać z peronu pod hamujacy pociąg, wśród ludzi, hałasu i smrodu dworca, etc.).

Ludzi (tych naprawdę zdesperowanych) nie powstrzyma przed tym strach przed bólem.

Wogóle strach przed bólem niezbyt wielu ludzi jest w stanie powstrzymać chocby przed wizyta u dentysty czy chirurga.

Człowiek, ktory jest tak zdołowany, że faktycznie chce 'to' zrobić nie mysli o bólu, jaki może (choć nie musi) nastąpić.

To nie strach przed smiercia, bólem czy nieudaniem Cie powstrzymuje, tylko nieuświadomiona chęć życia i załatwiania jakichśtam spraw, wyzierająca spod rozpaczy, i tego bólu, który pcha Cie pod pociąg.

To 'instynkt samozachowawczy', przez niektórych zwany 'aniołem stróżem' Cie przed tym powstrzymuje.

Gwarantuję Ci, ze nawet 40 kampanii reklamowych, zachwalających darmowe 'zestawy' nie nakłoniłoby Cie do skorzystania z nich, jeśli tak naprawdę nie chcesz umierać.

Czasem po prostu trzeba stanąć ze smiercią twarzą w twarz, zeby sobie z tego zdać sprawę.
    Ostatnia edycja:
    Gość

"- własnie dlatego śmierć jest wyjściem......... "

"- Owszem, ale tylko dla was, tępa, słaba, płytka i żałosna społeczności."

Tak może powiedzieć tylko ktoś kto nigdy tego nie czuł. Nie czuł takiego bólu, nie fizycznego bólu duszy. Jest to straszny ból który powoduje że nic nie ma sensu, nie jesteś w stanie myśleć o bliskich tylko chcesz aby on zniknął, nieważne jak, byle nie czuć już nic.

Doriko

Ostatnia edycja:
    Gość

14-08-2008 o 11:41, gość :

Owszem, ale tylko dla was, tępa, słaba, płytka i żałosna społeczności.

Tak może powiedzieć tylko ktoś kto nigdy tego nie czuł. Nie czuł takiego bólu, nie fizycznego bólu duszy. Jest to straszny ból który powoduje że nic nie ma sensu, nie jesteś w stanie myśleć o bliskich tylko chcesz aby on zniknął, nieważne jak, byle nie czuć już nic.

Doriko
    Ostatnia edycja:
    Gość

pseudo pomoc ? ale jak ludzie sa ponizani, nie maja srodkow do zycia to wtedy ich nick nie widzi dopiro jak umra to odzywaja sie glosy pomocy !!!!!!!!!!

Ostatnia edycja:
    Gość

To ja, ten od tego peronu i od tych tabletek, najleszpe w tym wszyskim jest to że pośpieszne się nie zatrzymują na mojej stacji i po zjedzeniu oklo lącznie 60 tabletek (pol na pol seronil i witamink) zyje, przez 2h chodzilem z tym w zołądku po miescie bo moja ex ktora wiedziala co chce zrobic dzwonila do mnie i powiedziala ze zadzowin do mojej rodzinki. Olać, zyję, rodzinka wie, pani psycholog wie, teraz musze isc do psychiatry, ktory mi to przepisał, po przeczytaniu książki i w trakcie drugiej jestem pełen radości i optymizmu, dziwne ale jakby dzisiaj powiedizeli że mam wybór to bym nie chciał mieć przepisanych tabletek. Jakoś się trzymam

Ostatnia edycja:
    Gość

NIE ZABIJAJCIE SIĘ, WIEM CO JEST PO SMIERCI CHOC NIKT SIE I TAK NIE DA PRZEKONAC.

Po śmierci dzieje się to w co wierzymy że będzie.

Odczucia jak w prawdziwym życiu fizycznym.

Z tym że wszystko jest mniej stałe.

Samobójcy zwykle wytwarzają sobie rzeczywistość (TAK JAK BARDZO REALNY SEN),Samobójca nie pamięta że się naprawdę zabił, tylko ciągnie swoje męki.

Najważniejsza jest czysta bezwarunkowa miłość.

Zacznij dawać innym co możesz mimo że może ci się wydawać że nic

niemasz, dzieki temu będziesz odnawiał połączenie ze swoją prawdziwą istotą. A wtedy przebudzisz się jak z bardzo złego snu i przypomnisz sobie.. to czego słowami nieda się opisać

Ostatnia edycja:

21-02-2009 o 22:29, gość :

NIE ZABIJAJCIE SIĘ, WIEM CO JEST PO SMIERCI CHOC NIKT SIE I TAK NIE DA PRZEKONAC.

Po śmierci dzieje się to w co wierzymy że będzie.

Odczucia jak w prawdziwym życiu fizycznym.

Z tym że wszystko jest mniej stałe.

Samobójcy zwykle wytwarzają sobie rzeczywistość (TAK JAK BARDZO REALNY SEN),Samobójca nie pamięta że się naprawdę zabił, tylko ciągnie swoje męki.

Najważniejsza jest czysta bezwarunkowa miłość.

Zacznij dawać innym co możesz mimo że może ci się wydawać że nic

niemasz, dzieki temu będziesz odnawiał połączenie ze swoją prawdziwą istotą. A wtedy przebudzisz się jak z bardzo złego snu i przypomnisz sobie.. to czego słowami nieda się opisać

a co powiesz na samobójstwo popelłniene z czystej, bezwarunkowej milości>
    Ostatnia edycja:
Reklama
Zobacz inne dyskusje