Forum: Zaburzenia afektywne dwubiegunowe - ChAD
Temat: Ketilept - możliwe działania niepożądane (26)
- https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655432https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane
Witam wszystkich.
W poszukiwaniu wiedzy na temat tego leku dotarłam aż tutaj, no i to jest chyba właściwe miejsce, bo któż inny wie więcej o lekach niż sami chorzy?
Ni wiem czy tu wolno kląć, więc na razie napiszę grzeczniutko, że bardzo bolą mnie nogi w nocy. Ten ból jest tylko w nocy, więc wskazywałoby że po zażyciu tego leku. Ktoś tak miał? Jeśli mieliście tak, to co można z tym zrobić oprócz obcięcia nóg? bo mi już normalnie zaczyna palma odbijać - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655609https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane GośćZalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.- Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
- Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
- Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
- Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
- Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
- VIP - więcej niż 6001 postów
Pierwsze słyszę, o takim skutku ubocznym kwetiapiny. A jaką dawkę bierzesz? Może za szybko zwiększałaś dawki. Trzeba to robić stopniowo. A może bierzesz jeszcze jakieś inne leki.
- https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655620https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane
Cześć Czarna Julka ( fajna nazwa) )Jestem Chadowcem i przyjmuję Kwetiapinę ale nie ma po niej żadnych bóli, biorę na noc 100tkę, po czym oczy zapadają w totalny zmrok,a sen mam taki, że burzy nie słyszę. Może skutkiem ubocznym na owy lek jest u mnie suchość błon śluzowych w ogóle a tak poza tym nic minie jest. Pogadaj szybko ze swoim lekarzem bo to jest niepokojące. Kiedyś byłem struty litem i też sobie wmawiałem, że chyba tak musi być a ja po prostu nie tolerowałem go, zmieniłem leki i jest ok. Pozdrawiam Tomek
- https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655635https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane Konto usunięte 2012-09-24 09:26:44 Pierwsze słyszę, o takim skutku ubocznym kwetiapiny. A jaką dawkę bierzesz? Może za szybko zwiększałaś dawki. Trzeba to robić stopniowo. A może bierzesz jeszcze jakieś inne leki.
Witaj Jolu.
Też nigdzie nie przeczytałam o takich skutkach ubocznych. W ulotce pisze że mogą tworzyć się zakrzepy żylne właśnie w nogach ale ma temu towarzyszyć ból, obrzęk i zaczerwienienie, a mnie tylko boli. Biorę teraz 150 mg i dawka była zwiększana wg. wskazań lekarza. Oprócz tego biorę jeszcze Convulex. - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655638https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane jupiter 2012-09-24 09:48:00 Cześć Czarna Julka ( fajna nazwa) )Jestem Chadowcem i przyjmuję Kwetiapinę ale nie ma po niej żadnych bóli, biorę na noc 100tkę, po czym oczy zapadają w totalny zmrok,a sen mam taki, że burzy nie słyszę. Może skutkiem ubocznym na owy lek jest u mnie suchość błon śluzowych w ogóle a tak poza tym nic minie jest. Pogadaj szybko ze swoim lekarzem bo to jest niepokojące. Kiedyś byłem struty litem i też sobie wmawiałem, że chyba tak musi być a ja po prostu nie tolerowałem go, zmieniłem leki i jest ok. Pozdrawiam Tomek
Cześć Tomek.
Jestem początkującym Chadowcem, więc niewiele wiem o lekach, wiem tyle ile wyczytam na ulotkach. Tydzień temu mówiłam o tych bólach lekarzowi, polecił zrobić badania i zwiększył dawkę do 150 mg. Nie wiem jak szybko kwetiapina wchłania się do krwiobiegu i jak długo utrzymuje się w szczytowym stężeniu, ale ten ból trwa około 2 godz a zaczyna się godzinę po zażyciu leku. Jeśli nie toleruję tego leku, to jakie mogą być skutki jeśli będę go brać jeszcze na przykład przez miesiąc? Za tydzień idę na wizytę, ale boję się powiedzieć lekarzowi, że bóle się nasiliły, bo zacznie zmieniać leki i nie puści mnie do pracy. - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655690https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane
Wiesz z naszymi lekami jest tak, że często najpierw wykazują jakieś uboczne efekty, dopiero później robią to co powinny. Pamiętam, że na początku moich wizyt tak moja Pani doktor mi mówiła.
Pozdrawiam Tomek - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655766https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane GośćZalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.- Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
- Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
- Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
- Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
- Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
- VIP - więcej niż 6001 postów
czarnajulka 2012-09-24 11:01:37Jednak powiedz lekarzowi o tych objawach, bo faktycznie to nie jest dobrze. Lepiej zmienić lek, niż wpędzić się w drugą chorobę.jupiter 2012-09-24 09:48:00 Cześć Czarna Julka ( fajna nazwa) )Jestem Chadowcem i przyjmuję Kwetiapinę ale nie ma po niej żadnych bóli, biorę na noc 100tkę, po czym oczy zapadają w totalny zmrok,a sen mam taki, że burzy nie słyszę. Może skutkiem ubocznym na owy lek jest u mnie suchość błon śluzowych w ogóle a tak poza tym nic minie jest. Pogadaj szybko ze swoim lekarzem bo to jest niepokojące. Kiedyś byłem struty litem i też sobie wmawiałem, że chyba tak musi być a ja po prostu nie tolerowałem go, zmieniłem leki i jest ok. Pozdrawiam Tomek
Cześć Tomek.
Jestem początkującym Chadowcem, więc niewiele wiem o lekach, wiem tyle ile wyczytam na ulotkach. Tydzień temu mówiłam o tych bólach lekarzowi, polecił zrobić badania i zwiększył dawkę do 150 mg. Nie wiem jak szybko kwetiapina wchłania się do krwiobiegu i jak długo utrzymuje się w szczytowym stężeniu, ale ten ból trwa około 2 godz a zaczyna się godzinę po zażyciu leku. Jeśli nie toleruję tego leku, to jakie mogą być skutki jeśli będę go brać jeszcze na przykład przez miesiąc? Za tydzień idę na wizytę, ale boję się powiedzieć lekarzowi, że bóle się nasiliły, bo zacznie zmieniać leki i nie puści mnie do pracy. - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655871https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane jupiter 2012-09-24 13:54:29 Wiesz z naszymi lekami jest tak, że często najpierw wykazują jakieś uboczne efekty, dopiero później robią to co powinny. Pamiętam, że na początku moich wizyt tak moja Pani doktor mi mówiła.
Pozdrawiam Tomek
Mi też tak mówią i ja nawet w to wierzę. Zdaję sobie też sprawę, że zanim dopasuje się leki, to trzeba ich trochę zjeść. Wiem też z doświadczeń z innymi lekami, że zdarzają się "niestandardowe" skutki uboczne, takie o których ulotki nie wspominają,więc
logując się tutaj i zakładając ten wątek liczyłam chyba, że ktoś napiszę : "taaaak, nie martw się, poboli jeszcze cztery dni i przestanie".
Czy naprawdę nikt nie mógł tak napisać?
Pozdrawiam - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655886https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane Jednak powiedz lekarzowi o tych objawach, bo faktycznie to nie jest dobrze. Lepiej zmienić lek, niż wpędzić się w drugą chorobę.
Jolu, następna choroba? no przecież stanę się niewydolna chorobowo
A tak całkiem poważnie, to pomyślałam, że wezmę jeszcze taką dawkę dwa dni i zobaczę jak będzie, bo uświadomiłam sobie, że od zwiększenia dawki kwetiapiny znacznie słabną inne dolegliwości.
A może te nogi bolały mnie właśnie po to, żebym znalazła to miejsce, bo tak trochę się tu rozglądam i widzę dużo mądrych i przydatnych informacji.
Pozdrawiam - https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html#p655889https://www.psychiatria.pl/forum/ketilept-mozliwe-dzialania-niepozadane/watek/655432/1.html Ketilept - możliwe działania niepożądane GośćZalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.- Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
- Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
- Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
- Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
- Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
- VIP - więcej niż 6001 postów
Nie napisałaś, ile już bierzesz tę kwetiapinę. Jeżeli krótko, to może faktycznie warto brać dalej i te dolegliwości o których piszesz-miną. Życzę ci tego z całego serca, bo z tego co wiem- kwetiapina jest najskuteczniejszym neuroleptykiem na CHAD. A jak te dolegliwości ci miną to napisz. Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.
- GośćZaloguj się , aby dodać odpowiedź
- Psychoza
Witam mam pewien problem. Mieszkam za granica wlanie tutaj jakiś czas temu u mojego...
- Jak uniknąć wezwania, oraz złej diagnozy pogotowia?
Na wstępie chciałbym podziękować twórcom strony i moderatorom, za...
Forum: Schizofrenia - Jak sobie z tym radzić?
Hej,Choruję od ponad 10 lat, wstępnie zdiagnozowano nawracającą...
- Psychoterapia online na NFZ
Czy wizyty u psychoterapeuty online są dostępne na NFZ?Czy wizyta online może...