Zaloguj
Reklama

Forum: Konkursy

Temat: KONKURS NA WALENTYNKI - MEDFORUM (18)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:

nowy wątek
ulubione
  • KONKURS NA WALENTYNKI - MEDFORUM
    Plik

Już niebawem walentynki, dlatego mamy dla Was miłosny konkurs.

Opisz jak według Ciebie wygląda idealny związek?

Zasady:

1. W konkursie mogą brać udział tylko osoby posiadające konto w serwisach Medforum
    2. Każdy uczestnik konkursu może dodać tylko jeden wpis
    3. Konkurs trwa od 4 lutego 2013 roku do 13 lutego 2013 roku. Wyniki podamy 14 lutego w Walentynki.
    4. Wpisy powinny zawierać max. 1500 znaków, a treści muszą być własnością autora i nie mogą być publikowane w innych serwisach oraz źródłach.
    5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na publikację jego treści w formie artykułu na portalach serwisów Medforum.

Najciekawsze wpisy opublikujemy w walentynki na naszych portalach.

NAGRODY KSIĄŻKOWE:

I MIEJSCE = książki: Psychologia Miłości - Bogdana Wojciszke + Kogo nie poślubiać - Ojca Pat Connora

II MIEJSCE = książka: Kogo nie poślubiać - Ojca Pat Connora

III MIEJSCE: książka: Poradnik praktyczny dla dziewcząt i kobiet " Sztuka Flirtowania" Violet Blue

Serdecznie zapraszamy do udziału w KONKURSIE
    Ostatnia edycja:

Katarzyna Irzeńska
    Events & Publications Manager w firmie Medforum

Redaktor Naczelna portalu www.Fozik.pl
    Redaktor serwisów Medforum

• Reklama

Zwiazek idealny...
    Wg mnie to taki zwiazek, w ktorym kocha sie bezinteresownie, niezaleznie od wszystkiego. Gdzie jeden moze na drugiego liczyc w kazdej sprawie. Gdzie kazdy problem rozwiazuje sie wspolnie, a choroba partnera nie jest problemem. To taki zwiazek, w ktorym nie ma tematow tabu, kazda sprawa jest wspolna. W takim zwiazku, kłotnie sa burzliwe, ale krotkie i koncza sie rozmowa. Seks jest piekny, pelen milosci i znaczy o wiele wiecej niz tylko uniesienie cielesne. Idealny zwiazek jest wtedy, gdy myslimy tak samo, czujemy to samo i nie wyobrazamy sobie zycia z kims innym. W takim zwiazku jestesmy jednym sercem w dwóch cialach. Chcemy razem isc przez zycie i umrzec w tym samym dniu. Robimy wszystko aby ukochana osoba nie cierpiala, oddalibysmy wszystko zeby byla szczesliwa.
    Takie wlasnie jest moje malzenstwo i zycze kazdemu takiej milosci.
    Z dedykacja dla mojego najdrozszego Adama.

Ostatnia edycja:

Związek idealny to tak na prawdę pojęcie względne bo każdy z nas wyobraża go sobie inaczej. Ja opisze jak wyobrażam sobie mój związek idealny.

Mój wymarzony związek to taki, w którym razem z moją dziewczyną pokonujemy przeciwności losu. Razem się śmiejemy, wygłupiamy, rozmawiamy czy spacerujemy. Nie wypominamy sobie swoich wad a jedyne zalety. Nie muszę czekać na herbatę gdy wracam w zimowy wieczór z pracy bo wiem, że moja dziewczyna już ją dla mnie zrobiła. Gdy ona wraca z pracy to czeka na nią ciepły posiłek i zanim zdejmie kurtkę to pocałuję ją ciepłym i delikatnym buziakiem i spytam się "jak było w pracy kochanie?" Razem usiądziemy do kolacji i będziemy opowiadać co nam się przydarzyło w danym dniu. Jeśli jedna osoba z nas straci pracę to nie będzie narzekania tylko spokojna rozmowa i motywacja, że na pewno się coś znajdzie. Jeśli jedna strona z nas zachoruję to druga nie odejdzie tylko będzie siedzieć i wspierać nas. Gdy są dni, w których mamy poważne problemy to nie poddajemy się bo wiemy, że druga strona ma w nas oparcie i wiemy, że gdzieś tam czeka na nas jakaś nagroda za to, że nie poddaliśmy się .

Tak sobie wyobrażam mój związek idealny.

Ostatnia edycja:
  • Reklama
    Gość
    Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
    Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
      Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
      Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
      Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
      Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
      Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
      VIP - więcej niż 6001 postów

Idealny związek dwojga ludzi, to związek partnerski. Podstawą takiego związku jest wzajemna miłość i szacunek. W takim związku ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Pewność, że możemy na partnerze polegać w razie choroby czy innych problemach życiowych. Ważne jest zaufanie i wzajemne zrozumienie, a także wspólne rozwiązywanie problemów, które pojawiają się często w związkach, gdyż jak wiadomo życie nie składa się tylko z samych przyjemności. Ważne jest wspólne korzystanie z przyjemnych stron jakie oferuje życie, ale też podział obowiązków po równo, a nie obciążanie nimi jednego z partnerów. Wzajemna pomoc, wspieranie się w trudnych chwilach- umacnia taki związek i cementuje na długo. Partnerzy powinni być dla siebie kochankami, a jednocześnie przyjaciółmi na dobre i na złe. W idealnym związku ważne jest sprawianie sobie małych i dużych przyjemności, czy miłych, zaskakujacych niespodzianek. Ważne jest też nie ograniczanie partnera, jeśli ten chce się rozwijać w jakiejś dziedzinie. Jak wiadomo, każdy człowiek ma oprócz zalet, też i wady. Więc wzajemna tolerancja wobec małych wad i słabostek, nie przekraczających pewnych granic- jest również ważna w takim związku. Okazywanie empatii wobec siebie też scala taki związek. Podsumowując, jeszcze raz powtórzę, że idealny związek, to partnerstwo, miłość, szacunek, zaufanie i poczucie bezpieczeństwa. Taki związek przetrwa wszystko i będzie trwał do końca życia, a nawet jeszcze dłużej.

Jola

Uważąm żę idealnych związków nie ma,ponieważ nawet w najlepszym związku bywają lepsze i gorsze dni.
    Ale ważne jest pozytywne myslenie i wspólne patrzenie w przyszłość.
    Według mnie zwiazek powinien polegać przede wszystkim na miłosci wierności i lojalności.
    Obydwie osoby muszą sobie ufać i szanować się nawzajem.Powinny wierzyć sobie oraz być uczciwym wobec siebie.
    Dla mnie wazna jest w związku wiara w Boga,wartosci duchowe,na ktorych mozna budować szczesliwy związek,jak na skale.

Bardzo ważnym elementem w związku jest umiejetność rozmowy,aby obydwie osoby chcialy ze soba rozmawiać i wyjaśniać sobie nieporozumienia oraz wybaczać nawzajem błedy.Poza tym ważne jest dzielenie się obowiązkami,pomaganie sobie w codziennych czynnościach,np.prace domowe,zmywanie garnków,sprzątanie,chodzenie na zakupy.

Jedną z form dzielenia sie wspólnymi chwilami jest podróź,dzielenie się pięknem przyrody,np. w górach,kontemplacja krajobrazu,wtedy można wspólnie dzielic sie chwilą w ciszy,nie używając słów.
    Jednym z elementów jest dla mnie umiejetność cieszenia sie z najmniejszych drobiazgów czy słów i pokazywania tej radości,dzielenia sie nia spątanicznie,wtedy najczęściej druga osoba odzwajemnia sie tym samym,to wszystko buduje silną więż emocjonalną.

Ważnym elementem w związku jest również dopasowanie seksualne,czyli obydwie osoby powinny akceptować najpierw własne ciało i swobodnie czuć sie przy swoim partnerze,akceptujac również jego ciało,poznając je oraz umiec rozmawiać takze na intymne tematy,by potem odpowiednio spełniać potrzeby partnera.
    Ważna jest też komunikacja niewerbalna,czyli komunikacja bez używania słów.poprzez mowe ciała,mimike,uśmiech oraz gestykulacje.
    Nad związkiem trzeba caly czas pracować starać się o druga osobe i razem pokonywać w życiu trudności,co powoduje że związek ulega wzmocnieniu i potrafi przetrwać najtrudniejsze chwile,aby potem razem przezywać te piękne,az do końca życia.

Wszystkie te elementy sa dla mnie ważne by zbudować trwały i szczęśliwy,prawie idealny związek,bo"małe kłótnie" zawsze są w związku.

Jak powinien wyglądać według mnie idealny związek?Ja zastanawiam się czy dwoje niedoskonałych,nieidealnych ludzi jest go w stanie stworzyć,wszyscy przecież mamy swoje minusy i słabości.
    Ale mój związek jest bardzo udany,jak dla mnie idealny.
    Polega na partnerstwie życiowym i tak siebie nawzajem nazywamy,partnerzy życiowi.Mój partner mówi o nas,że mamy te same poglądy życiowe,wspólny swiatopogląd,nadajemy na tych samych falach i że znalazł swoją drugą brakującą połówkę.Zawsze broni mnie jak lew przed pomówieniami,jest przy mnie w chorobie i jest dla mnie wsparciem moralnym i psychicznym,szuka rozwiązań jak pomóc mi wyjśc z kryzysu psychicznego i cieszy sie z każdego mojego nawet drobnego sukcesu.W sprawach intymnych cudowny kochanek,który zaniesie mnie na rekach do sypialni i na pytanie jak mu było mówi,tak jak w tej piosence:''Prawie do nieba wzięłas mnie''.Ludzie z boku obserwująćy nas mówią ze on jest zapatrzony we mnie jak w święty obrazek,a ja poza nim świata nie widzę.
    Partner mówi również,że śmierc nas nie rozłączy.tylko będziemy połączeni na zawsze razem w innym wymiarze.
    Uważam się przy jego boku za osobę szcżeśliwą,zrealizowaną,czuje się bezpiecznie i więcej żeby nasz związek był idealny chyba nie potrzeba.

Kiedy widzę pytanie o związek idealny jako pierwsza do głowy przychodzi mi... teoria, że miłość pełna to namiętność, intymność i zaangażowanie. Związek idealny powinien być zbudowany właśnie na takiej miłości. Ma zatem znaczenie przywiązanie, wspólne występowanie jako para, wspólne tematy do rozmowy, a także przyjemności zmysłowe jak udane życie seksualne. Fundamentalne znaczenie ma dla mnie dobra komunikacja między partnerami. Nie trzeba koniecznie każdej chwili spędzać wspólnie, ale warto mieć płaszczyzny, na których zawsze można się spotkać, wspólny system wartości.
    Jak zbudować taki związek idealny? Koncepcji może być wiele, tak jak badacze wyróżniają co najmniej kilka typów miłości. W moim odczuciu idealna i pełna miłość rodzi się z przyjaźni. Przyjaźń oznacza dobre wzajemne poznanie się, towarzyszenie sobie w trudnych chwilach i prawdziwy kontakt z drugim człowiekiem, a nie tylko z miłą powierzchownością jak w początkowych etapach znajomości. Do końca nie wiem co decyduje o tym, że między ludźmi rodzi się miłość, trudno także ją zdefiniować, ale za to doskonale wiemy, kiedy ją czujemy.
    W tworzeniu związku idealnego warto wiedzieć czym jest miłość, kogo się szuka, a także kogo wybierać absolutnie nie należy. Choć przez wiele lat nie zgadzałam się z tym poglądem, dziś wiem także, że równie ważna jest aktywność, czyli umiejętność szukania tej drugiej osoby do związku i umiejętność zainteresowania jej sobą. Mądrzejsi nazywają to uwodzeniem. Sama dopiero niedawno odkryłam, że potrafię flirtować. Tym samym odkryłam także niesamowitą radochę jaką to potrafi sprawiać.
    Chętnie poćwiczyłabym uwodzenie, może książka za III miejsce mi w tym pomoże?

Idealny związek można by opisać książkowo, jednak w każdym...nawet najlepszym zdarzają się gorsze dni.
    Należy pamiętać wtedy o jednej zasadzie, iść w sprzeczce na kompromis i pewne ustępstwa.
    Rozmawiać o wszystkim, aby kłótni było jak najmniej.
    Idealny związek powinien opierać się na szczerości, bo ona jest w tym codziennym byciu razem najważniejsza.
    Zaufanie, to rzecz, którą się zdobywa a nie dostaje w prezencie, dlatego tak ważne jest, aby ta druga osoba czuła, że może nam zaufać.
    Idealność w związku nadaje też bliskość. To, że możemy siebie nawzajem wspierać, razem się śmiać, razem płakać.
    Razem często też milczeć, gdy to potrzebne.
    Miłość jest tutaj rolą najważniejszą rzecz jasna.
    Uczucie spełnienia, pewności, że osoba z którą jesteśmy jest tą, na której najbardziej nam zależy.
    Bez której wiele momentów z naszego życia staje się lepszymi. Do których, z przyjemnością będziemy wracać. Idealny związek to dwie osoby (nieraz bardzo się od siebie różniące), które świata poza sobą nie widzą. Które nigdy nie pozwolą na rutynę w związku, ciągle odkrywając coś nowego...RAZEM!
    Właśnie tak według mnie wygląda idealny związek

Image
    Image

IDEALNY ZWIĄZEK TO:

1) pokrewieństwo dusz- mówiąc prościej nadawanie na tych samych falach

2) wspieranie się w zdrowiu i w chorobie

3) to związek partnerski, gdzie osoby potrafią podzielić się zadaniami ich życia codziennego,uzupełniają się

4)to związek, w którym rozmowa się nie nudzi a milczenie nie dłuży

5)to związek o jakim marzymy aby się spełnił, lecz nie zawsze nam się to udaje

6)to związek, o który musi dbać oboje partnerów,aby starania nie były jednostronne

7) gdzie sex jest radością a nie obowiązkiem

ps. cóż ja jeszcze mogę napisać :to związek o jakim marzę i wierzę że kiedyś mój mąż dojrzeje do tego aby takim nasze małżeństwo się stało, czego sobie i reszcie uczestników serdecznie życzę

Dla mnie idealny związek to związek oparty na wzajemnej miłości, szacunku, zrozumieniu, szczerości, cierpliwości, poszanowaniu. Oboje ludzi wspiera się wzajemnie bez względu na to co przyniesie los, razem, wspólnie rozwiązują problemy nie mówią to Twój albo mój problem bo to nasz problem, wspólny poradzimy sobie z nim wspólnie, bo wspólnie wybraliśmy tę drogę by się wspierać, mobilizować do życia, mimo problemów, chorób i innych przeciwności losu.
    Idealny związek to taki gdzie chłopak (mąż) szanuje swoją (żonę) i dziewczyna (żona) chłopaka. Chłopak w idealnym związku nie ogląda się za innymi dziewczynami, że np. tamta ładniejsza bo

" Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie Ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku Antoine de Saint-Exupéry "

Dążeniu do czegoś razem bo nie patrzy się na piękno lecz na serce człowieka bo serce zostaje a piękno ucieka.

W idealnym związku oboje ludzi akceptuje wzajemne wady i zalety, starają się nie widzieć tych wad i dążyć do tego by tych wad było jak najmniej a więcej zalet i wzajemnego zrozumienia np. on może ma taką ja za to mam inną wadę.

W idealnym związku chłopak rozumie dziewczynę i dziewczyna chłopaka, że jak np. dziewczyna nie jest na coś gotowa to, chłopak powinien ja zrozumieć, że przyjdzie na to czas a nie pokazuje jej złości bo są rzeczy ważne i ważniejsze nie wszystko musi być na pierwszym miejscu bo

"Wszystko ma swój czas,
    i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem" (Księga Koheleta 3.2-

W Idealnym związku razem się wspierają nawet jeśli są gorsze chwile nie ma np. pieniędzy wspierają się wzajemnie mówiąc, że będzie dobrze jakoś sobie poradzimy, damy radę. Nie martw się kochanie czy kochany bo pieniądze to nie wszystko, liczy się zdrowie, wzajemny szacunek i zrozumienie.

Ref.: Pieniądze jednak to nie wszystko
    Choć na nich twardo stoi świat
    Liczy się ktoś kto jest wciąż blisko
    Nawet gdy forsy brak ...

urywek z piosenki Golec uOrkiestra

W idealnym związku małżonkowie są ze sobą razem w zdrowiu jak i w chorobie. Znam parę przykładów gdzie np. żona zostawiła męża bo stracił nogi w wypadku. Zamiast jeszcze go wspierać, mobilizować do życia, że ma kochająca żonę i córeczkę, że będzie dobrze bo ma dla kogo żyć. Taka miłość jak tutaj że zostawiamy kogoś w chorobie to nie jest szczera miłość, bezgraniczna tylko było to chwilowe zauroczenie skoro np. żona czy mąż potrafi się tak zachować.

Czasami mi się w głowie nie mieści jak np. mąż czy chłopak potrafi powiedzieć dziewczynie ubierz spódniczkę albo umaluj się lub idź do solarium.
    Nie na tym rzecz polega w idealnym związku chłopak powinien kochać i akceptować ją taką jaka jest i żona męża również. Wiadomo, że należy dbać o swoje piękno i starać by mężowi się podobało, ale nie takim kosztem, że np. solarium szkodzi zdrowiu, ale pójdę bo wiem że mąż lubi. Powinien uszanować nie kochanie tak jest dobrze to szkodzi zdrowiu, podobasz mi się taka jaka jesteś a jesteś wspaniała, masz wspaniałą dusze i serce.

W idealnym związku małżonkowie razem rozwiązują problemy, pokonują przeciwności losu, wspierają się wzajemnie zarówno w zdrowiu jak i w chorobie.
    Wspólnie mobilizują do życia w chwilach słabości, że będzie dobrze damy rady, nie poddamy się, musimy dać rade bo mamy siebie, może mamy nie wiele, ale mamy siebie i razem pokonamy ten los, to życie pomimo trudności, słabości, razem będziemy wspierać siebie i podnosić na duchu.

Trzeba mieć dużo cierpliwości, miłości, szacunku i wzajemnego zrozumienia by pomimo problemów, zdrowia, wspólnych różnic zdaniowych, różnych myśli i poglądów razem przetrwać. Jak razem przetrwają to wszystko i będą się wspierać, mobilizować do życia, starać by druga osoba była radosna uśmiechnięta i jak najmniej cierpiała to taki związek przetrwa wieki.

Bo kocha się kogoś nie za coś za wygląd, pieniądze czy wykształcenie ale kocha się pomimo wszystko za to, że ta osoba jest, że cokolwiek się stanie będą razem przy sobie bo w idealnym związku :

" Miłość cier­pli­wa jest, łas­ka­wa jest. Miłość nie zaz­drości, nie szu­ka pok­lasku, nie uno­si się pychą; nie jest bez­wstyd­na, nie szu­ka swe­go, nie uno­si się gniewem, nie pa­mięta złego; nie cie­szy się z nies­pra­wied­li­wości, lecz współwe­seli się z prawdą. " św. Paweł z Tarsu

Ostatnia edycja:
Reklama
Zobacz inne dyskusje