Zaloguj
Reklama

Forum: Konkursy

Temat: ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum (8)

Zaloguj się , aby skorzystać z poniższych opcji:


nowy wątek
ulubione
 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum
  Plik


  fot. ojoimages

  Wczoraj obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, z tej okazji ogłaszamy konkurs:

  Do wygrania książki. Konkurs trwa od 11.10.2013 - 17.10.2013. Wyniki 18.10.2013

  Miejsca:

  1 Coś zupełnie innego. Piekło dorastania - A.Lauveng
  2 oraz 3 Mózg - M.O'Shea

  Zadanie konkursowe:

  Opisz jaki wg Ciebie jest stosunek ludzi zdrowych do osób cierpiących na zaburzenia psychiczne?

  Najciekawsze wpisy nagrodzimy.


  ZASADY:

  1. Każdy uczestnik konkursu musi posiadać konto w serwisach Medforum.
  2. Każdy uczestnik może dodać jeden wpis - kilka zdań.
  3. Nagrodami w konkursie są 3 książki.
  4. Jeżeli po kontakcie z wygranymi nikt się nie zgłosi w ciągu 30 dni, nagroda przechodzi na rzecz Medforum.
  Ostatnia edycja:

  Katarzyna Irzeńska
  Events & Publications Manager
  Medforum Sp. z o.o.

 • Reklama
 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum

  Moim zdaniem, stosunek osób zdrowych jest uzależniony w bardzo dużym stopniu od wiedzy tych ludzi na temat zaburzeń psychicznych. W naszym kraju jak z pewnością nie raz każdy zauważył, temat zaburzeń psychicznych jest tematem tabu z tego też względu niewiele osób z tym problemem ma odwagę mówić o tym otwarcie, z obawy przed dyskryminacją ze strony osób zdrowych. Nie raz zdarza się, że osoby zdrowe, nie mające na co dzień kontaktu z osobami chorymi, starają się w pewien sposób odseparować, boją się nawiązać bliższy kontakt z osobą chorą, ponieważ nie wiedzą bądź mają mylne, stereotypowe wyobrażenia na temat reakcji ze strony osoby chorej.

 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum
  Gość
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Stereotyp, że osoba chora psychicznie to "czubek" i powinien "siedzieć w wariatkowie"- na szczęście zaczyna, choć powoli- zanikać. Obecnie,dzięki łatwemu dostępowi do internetu, ludzie zdrowi psychicznie mają możliwość zdobycia szerokiej wiedzy z wiarygodnych żródeł na temat różnych zaburzeń psychicznych. Wiedza ta umożliwia zrozumienie na czym choroba polega i jak się ją leczy. Ludzie zdrowi psychicznie zaczynają rozumieć, że w dobie naszej cywilizacji, wzrasta liczba osób z zaburzeniami psychicznymi. choroba psychiczna może dopaść każdego i różnym okresie życia. Większość ludzi zdrowych już tę wiedzę zdobyła i dzięki temu jest akceptacja, zrozumienie, a nawet empatia w stosunku do osób chorych. Ważną rolę w akceptacji ludzi z problemami psychicznymi odgrywają media. Daje się zauważyć, że większe zrozumienie i akceptacja występuje u ludzi wykształconych, mających chęć do poszerzania swojej wiedzy o chorobach psychicznych. Ogromne znaczenie odgrywają także portale społecznościowe poświecone ludziom z problemami psychicznymi. Choroby psychiczne przestały być dzięki portalom- tematem tabu. Zmiany są zauważalne. Społeczeństwo dokształca się i dzięki temu jest przychylniejsze dla osób chorych psychicznie.

  Jola

 • Reklama
 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum
  Gość
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Nikt z nas nie jest winny swojej choroby i kazdy wolałby być zdrowy niż przeżyc ogromny cios jakim jest postawienie diagnozy psychiatrycznej -schizofrenia.
  Ja pozwolę cofnąc się do historii mojego miasta Olsztyna gdzie za czasów drugiej wojny światowej w Kortowie funkcjonowal niemiecki Szpital Psychiatryczny a obecnie jest to miasteczko studenckie.W tamtych koszmarnych dla ludzi chorych psychicznie i upośledzonych umysłowo w Kortowie praktykowano eutanzję,robiono eksperymenty na żywych ludziach niby naukowe a z faktów historycznych potwierdzonych przez uciekinierów z Kortowo funkcjonowało tam nawet krzesło elektryczne.Pacjenci byli wykańczani głodowymi racjami żywności i pracą ponad siły.Armia Czerwona położyła temu kres a niemieccy lekarze popełnili samobójstwa wieszając się i do dziś jest w moim mieście przy ulicy Warszawskiej ruina słynnego Domu Wisielców.
  To tyle histrorii.Ja zauwazam agresję ludzi nie tylko zdrowych ale także z depresjami czy nerwicami w stosunku do schizofreników lub upośledzonych umysłowo.Calkiem przypadkiem czytałam forum gdzie ludzie z depresja i nerwica obrażali się że schizofrenicy maja refundowane leki typu Solian,Zeldox,Abilify,a to rzekomo lepsze leki dla nich.Kto wezmie ulotke przeczyta ze sa to leki na schizofrenię,z tym że nerwicowcom daje sie je w innych dawkach.Człowiek człowiekowi wilkiem,śpiewał Czesław Niemen ludzie tworzą podziały miedzy sobą na lepszych i gorszych i to w społeczzności ludzi chorych gdzie powinni sie so***ryzować a nie wywyższać kto lepszy pod wzgłedem diagnozy,leków czy gdzie się leczył.Ludzie zdrowi boją sie nas chorych,ja jak rodziłam synka byłam traktowana wrecz jak trędowata i ogólnie zazdroszczono mi zdrowego dziecka i lekkiego porodu,ponieważ z moją chorobą wg.wyobrażeń i stereotypów powinnam urodzić ułomne dziecko.
  Zawsze czułam sie zraniona pogladami ludzi zdrowych,ze ja schizofreniczka nie jestem zdolna do uczuc wyższych lub jestem głupsza niż inni a często pytali mnie jak wyglaa ''atak'' tak jakby oczekiwano ze biegam naga,z rozwianym włosem i nozem w ręku niepoczytalna.
  Dzisiaj moja chorobe nazywa sie przewlekłym schorzeniem albo genetycznym uwarunkowaniem braku odpornosci na stres .Ja wspaniale relaksuję sie czytając,robiąc na drutach,haftując pielęgnując rosliny pokojowe lub opiekując sie psami.Rowniez codzienne porzadki w domu,pielgnacja ciala i robienie obaidu to dla mnie relaks.
  Ja dzieki mojemu wspaniałemu psychiatrze odstresowuję sie,mam siły do nauki do walki o siebie i lepsze jutro.Jestem dla niego wazna jako człowiek,ważne są moje wszystkie nawet drobne sukcesy a terapia dodaje mi wytrwałosci w walce zyciowymi problemami.
  Jestem doceniana za to że sie uczę,że jestem oczytana to bardzo miłe.
  Obce osoby zdrowe w ogóle nie chca mi wierzyć ze jestem chora,opanowałam swoja chorobe i jestem w remisji.Jako osoba o silniejszej osobowości pomagam innym chorym,po to jest moja szkola psychoterapeutyczna,że gdy będę mogla pomoc sobie to również moge pomagać innym,dawac im wsparcie.Dlatego ja uwazam ze ludzie zdrowi postrzegaja nas chorych nie najgorzej i szanuja za naszą prace nad sobą w ierunu smaorozwoju gdy uczymy sie i pracujemy.Dawne czasy mam nadzieje należą do przeszłosci.

  Ostatnia edycja:
 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum

  Zdrowie psychiczne myślę,że zależne jest od słabości psychiki człowieka. Zdrowym ludziom nie uświadamia się,że chory psychicznie jest takim samym człowiekiem jak każdy inny. Jedni maja cukrzyce inni, chorują psychicznie. Jednak jedni i drudzy skazani są na leczenie przez całe życie. Ludzie dowiedziawszy się,że chorujemy psychicznie odizolowują się od nas jakby byśmy byli trędowaci.
  Są to stare poglądy, ale brak wiedzy doprowadza zdrowego do takiego spojrzenia na nas. Z ogromna przykrością stwierdzam,ze takie zachowanie zdarza się również pomiędzy pracownikami służby zdrowia. Pomiędzy ludźmi, gdzie powinnyśmy czuć się bezpiecznie.
  Zdrowie psychiczne to termin trudny do zdefiniowania. W naszym kraju zaburzenia psychiczne ciągle kojarzą się z izolacją, zamkniętym zakładem opieki, szpitalem psychiatrycznym. Tymczasem osób cierpiących na różnego typu dolegliwości psychiczne jest coraz więcej. Bardzo często zdarza się, że osoby te nie uzyskują należnej pomocy, gdyż nie wiedzą, do kogo powinni się zgłosić. Należy umożliwić osobą które przebyły chorobę psychiczną, powrót do społeczeństwa.
  Nie należy chorych izolować założyć coś w formię oddziałów dziennych, Stowarzyszeń. Możliwość spotkań się i wypowiedzenia o swoim problemie.
  Osoby wrażliwe i twórcze, uważane są zazwyczaj za jednostki życiowo niezaradne, spychane na margines życia społecznego i wykorzystywane przez ludzi pozbawionych norm moralnych i prawidłowo rozwiniętej sfery uczuciowości wyższej. W ostatnich latach daje się zauważy minimalna poprawę, jednak nie jest to czego oczekuje pacjent.Głównym zadaniem higieny psychicznej jest zatem rozpowszechnianie jej podstawowych zasad w szerokich kręgach społeczeństwa, zwłaszcza wśród młodzieży narażonej szczególnie na oddziaływanie mechanizmów hamujących rozwój człowieka.
  Powinno pisać więcej podręczników na temat chorób psychicznych, po to żeby choroba psychiczna nie była tabu.

  ps.

  A to tak ode mnie Nie jestem pisarzem, nie umiem pisać inaczej rozmawiam na temat choroby a inaczej się mi pisze.Napisałam co obecnie weszło na myśl, nie musi być to konkurs, ale moje pragnienie Nie dla ZAMKNIĘTYCH ODDZIAŁÓW, więcej zrozumienia, a nie odwalenie swojej pracy wobec chorego.

 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum

  Obserwuje ostatnio wiele zachowań i co mogę stwierdzić duże zaskoczenie. Ludzie wzajemnie się nie akceptują ze względu na zazdrość, choroby, zachowania.Jest to przykre, ale na pewne zachowania nie mamy wpływu. Moim zdaniem ludzie zdrowi tak do końca nie rozumieją choroby psychicznej. Możliwe,że wstydzą się,że tak ich wiele na dzień dzisiejszy przybywa, a to ze względu,że występuje nerwica. Osobiście miałam chłopaka, który cierpiał na zaburzenia psychiczne.Pamiętam ten dzień,w którym się przyznał, chciał być ze mną szczery.
  Doceniłam to i powiedziałam mu wówczas:" Cieszę się,że mi zaufałeś i mi o tym powiedziałeś. Będę z Tobą,lecz daj sobie pomóc i dopilnuję, abyś leki zażywał".On na to:"Bałem się powiedzieć Ci o tym,że mnie nie zaakceptujesz"Powiedziałam mu:"Ja zawsze akceptuje prawdę i przetrwamy, pomogę Ci".
  Czułam,że poczuł się z tym dobrze,że powiedział prawdę. Sama akceptacja prawdy była dla mnie krokiem odważnym, ale cieszę się, gdyż byliśmy ze sobą 5 lat.Jego choroba otworzyła mi oczy jak wiele ludzi cierpi z powodu braku akceptacji przez ludzi zdrowych, a szkoda,że nie zawsze występuje ta akceptacja na ludzi, którzy są chorzy.Warto otworzyć ludzkie serce i zobaczyć,że gdy się chce to można pokonać nawet największe bariery.

 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum

  Wszyscy byli tak aktywni i dodali tak dobre wpisy, że nie mieliśmy wyjścia .... Wszyscy dostają jakąś nagrodę

  Są trzy miejsca i dwa wyróżnienia, wyniki poniżej:

  1. elle123
  2. kamciaa
  3. Konto usunięte

  Wyróżnienia:

  betii91 oraz emilly26 - dostajecie książkę "Uśmiech - instrukcja obsługi"

  Z wszystkimi skontaktujemy się mailowo

  Katarzyna Irzeńska
  Events & Publications Manager
  Medforum Sp. z o.o.

 • ZAMKNIĘTY - Zdrowie psychiczne - Konkurs Medforum
  Gość
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Z całego serca dziekuje Medforum za konkurs z wspanialymi ksiazkami,gratki dla wszystich uczestnikow !

Reklama
Zobacz inne dyskusje