Zaloguj
Reklama

Bóle głowy na skutek silnego stresu, tzw. napięciowy ból głowy

Bóle głowy na skutek silnego stresu, tzw. napięciowy ból głowy
Fot. medforum
(4)
Bóle głowy na skutek stresu
Reklama

Napięciowy ból głowy, jest jednym z najczęściej występujących bólów głowy, stanowi około 85-90% przypadków. Zaliczany jest on do pierwotnych bólów głowy, w przypadku których szczególną rolę odgrywają sytuacje stresujące.

Bóle głowy na skutek stresu - Objawy i przebieg

W większości przypadków, ból o typie napięciowym pojawia się gdy czujemy się zmęczeni, przemęczeni, zapomnieliśmy o zjedzeniu śniadania bądź kolacji czy w ciągu dni byliśmy bardzo zestresowani.  
 
Przyczyny i objawy bólu związanego z silnym stresem


Najczęściej wymienianymi przyczynami bólów głowy jest stres i wszelkie sytuacje mu towarzyszące. Warto tutaj wymienić, brak lub problemy ze snem. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieprawidłowe odżywianie się, silne odchudzanie się czy odwodnienie.

Ból ten odczuwany jest przez pacjentów w okolicy czoła bądź skroni, ma charakter gniotący, uciskający, narasta wraz z upływem czasu i trwa około godzinę. Jest to jednak kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. wielu pacjentów z bólem głowy pochodzenia napięciowego ma problemy ze snem, koncentracją, nudności, problemy z pobieraniem pokarmów oraz są bardzo wrażliwi na wszelkie dziwię ki i zapachy.


Silny, długotrwały stres jest zawsze czynnikiem szkodliwym dla organizmu człowieka. W niekorzystny sposób odbija się na naszym zdrowiu a co za  tym idzie i funkcjonowaniu na co dzień. Warto zatem nauczyć się radzić sobie ze stresem.
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze