Zaloguj
Reklama

Brak snu i migrenowe bóle głowy - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

Ból głowy
Fot. medforum
Ból głowy
(5)
Reklama

Migrena, jest przypadłością charakterystyczną zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Są to w większości przypadków osoby zdrowe, ambitne i ekspresyjne. Badania naukowe oraz obserwacje pacjentów z migreną wykazały, iż wywołują ją różne czynniki indywidualne dla każdego pacjenta (np. zmęczenie, żółty ser, czerwone wino, zbyt głośna muzyka czy silny stres).

Objawy i przebieg migreny

W większości przypadków, pacjenci przed atakiem migreny, mają objawy ją przepowiadające (należy tutaj wymienić, m.in. nudności, problemy z pobieraniem pokarmu, drażliwość, opadanie powieki czy uczucie pulsowania w głowie).

Ważne jest to, że jeśli wiemy, iż mamy migrenę warto, spróbować nie prowokować np. pokarmami czy zapachami jej objawów i starać się zapanować nad silnym, uporczywym i męczącym bólem głowy. Ważne jest także to by zwrócić uwagę na tryb życia jak prowadzimy, rodzaj spożywanych pokarmów przed atakiem czy stopień stresu w ciągu dnia.

Czy bóle migrenowe mogą być spowodowane brakiem wystarczającej ilości snu?

Obserwacje oraz badania naukowe, wykazały, iż niedostateczna ilość snu bądź jego brak mają wpływ na powstawanie ataków migreny. Migrena, jak sugerują badania, silnie związana jest ze sposobem (długością oraz jakością) snu. Sen to czas kiedy nasz mózg odpoczywa i regeneruje siły na następny dzień. Zdrowy sen jest kluczową kwestią niezbędną do regeneracji organizmu. Większość z nas potrzebuje około ośmiu godzin snu. Badania wskazują, także na to, iż pacjenci, którzy cierpią na bardzo silne ataki migreny, mieli przerwany sen bądź był on bardzo niespokojny. 

Zwrócono uwagę także na długość snu a ataki migreny i wykazano, iż zbyt krótki bądź zbyt długi sen mogą powodować napady migreny. Każda osoba, powinna w sposób indywidualny podejść do swoich ataków migrenowych.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze