Zaloguj
Reklama

15 lipca – Dzień bez Telefonu Komórkowego

Śmiech
Fot. shutterstock
Śmiech
(0)

Coraz więcej czasu spędzamy w wirtualnej rzeczywistości. Chociaż trudno obecnie wyobrazić sobie życia bez smartfona, jest to bowiem medium łączące nas z całym światem, to niestety częste korzystanie z telefonu komórkowego może prowadzić do uzależnienia. 15 lipca to idealny dzień, aby dać odpocząć swojemu smartfonowi i spędzić czas w gronie rodziny, przyjaciół czy na łonie natury, szczególnie że tegoroczny Dzień bez Telefonu Komórkowego wypada w niedzielę.

Reklama

Zapewne nie raz zdarzyło się każdemu z nas, że podczas spotkania ze znajomymi każdy siedział zapatrzony w telefon zamiast podjąć się rozmowy. Życie w wirtualnej rzeczywistości niesie za sobą wiele negatywnych skutków, tracimy bowiem m.in. zdolności interpersonalne.

Nowoczesne telefony komórkowe niosą również inne zagrożenia, bowiem jak – podają statystki – co czwarty wypadek spowodowany jest przez telefon. Statystyki te dotyczą nie tylko kierowców, ale również pieszych, którzy często zapominają, że przemieszczając się w ruchu drogowym, powinni zachować szczególną ostrożność, a poprzez zapatrzenie w telefon czy słuchanie muzyki mogą nie zauważyć nadjeżdżającego samochodu, przechodząc przez przejście dla pieszych.

Kolejnym niebezpieczeństwem związanym z telefonami komórkowymi mogą być media społecznościowe. Smartfony umożliwiły nam pokazywanie znajomym naszego całego życia, począwszy od tego, co jemy, co oglądamy, gdzie wyjeżdżamy na weekend czy z kim się spotykamy. Często porównujemy nasze życie z życiem znajomych i stwierdzamy, że jest one do niczego, bo przecież im się tak dobrze układa, a nam nic nie wychodzi. Nie zapominajmy jednak, że często wizerunek kreowany w social mediach jest „sztucznym wizerunkiem” stworzonym tylko na potrzeby portali społecznościowych.

Oczywiście posiadanie telefonu komórkowego ma za sobą więcej pozytywów aniżeli negatywów. Telefony pozwalają nam bowiem komunikować się ze światem, ułatwiają codzienne życie w pracy, szkole czy w domu, a nieraz ratują nam życie, to jednak warto od czasu do czasu oderwać wzrok od nich i pokazać się w realnym świecie.

Reklama
(0)
Komentarze