Zaloguj
Reklama

18 września swoją działalność rozpoczęło "Centrum Pomocy"

Autorzy: Ewa Marczyk (On Board Public Relations)
18 września swoją działalność rozpoczęło
Fot. medforum
(5)

Informacja prasowa
18 września swoją działalność rozpoczęło "Centrum Pomocy", organizowane w ramach Ogólnopolskiego Programu Zmiany Postaw wobec Psychiatrii „Odnaleźć Siebie".
W „Centrum Pomocy" zbudowanym na fontannie warszawskiej Galerii Mokotów, bezpłatnie przyjmują: lekarz psychiatra, psycholog i terapeuta.
Warszawa, 24 września 2004 r. – „Centrum Pomocy" rozpoczęło swoją pracę w południe, 18 września. Miejsce, w którym można skorzystać z bezpłatnych porad specjalistów i porozmawiać o swoich problemach cieszy się dużym zainteresowaniem warszawiaków.
Tylko przez weekend, z bezpłatnych konsultacji skorzystało blisko 100 osób.
„Niektórzy przychodzą, tu tylko pod pretekstem obejrzenia wystawy prac plastycznych. Ale jak zobaczą, że lekarz nie siedzi w fartuchu, nie ma recept, kart pacjentów, tylko kawiarniany stolik i miękkie fotele, decydują się na wejście. Wachlarz problemów, z jakimi lekarze mają do czynienia jest bardzo szeroki. Liczba odwiedzających „Centrum Pomocy" wskazuje na to, że akcja jest społecznie bardzo potrzebna." – mówi, przedstawiciel partnera programu „Odnaleźć Siebie", dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, dyrektor medyczny firmy farmaceutycznej Adamed.
Do „Centrum Pomocy" przychodzą ludzie z bardzo różnymi problemami, jakie dotykają ich w pracy, życiu rodzinnym czy na studiach. Ze względu, że są to bezpłatne porady, nie ograniczone czasowo, często trzeba poczekać w kolejce. Każdy odwiedzający, dostaje bezpłatny poradnik edukacyjny, pt.: „Rozmowa, która nie boli", w którym znajdują się odpowiedzi na najczęściej powtarzające się pytania z dziedziny psychiatrii.
Od 27 września, bezpłatne porady psychologa i lekarza psychiatry można będzie uzyskać w punktach: na Uniwersytecie Warszawskim (ul. Krakowskie Przedmieście 24, I piętro, pokój 31 b – poniedziałki godz. 10.00 – 18.00) oraz na Akademii Medycznej (ul. Oczki 5, III piętro, pokój 301 – wtorki godz. 10.00 – 18.00 „Dom medyka").
„Centra Pomocy" powstaną w 10 największych miastach Polski i tak jak w Warszawie będą działały przez cały rok. Realizacja akcji możliwa jest, dzięki wsparciu partnera programu – firmy farmaceutycznej Adamed.

Ogólnopolski Program Zmiany Postaw wobec Psychiatrii „Odnaleźć Siebie" ma charakter edukacyjny. Jego nadrzędnym celem jest przełamanie barier związanych z leczeniem zaburzeń psychicznych. Program ma za zadanie przekonać Polaków, że tylko odpowiednio wczesna diagnoza i wcześnie rozpoczęte leczenie dają szansę chorym na wyleczenie i aktywne życie w społeczeństwie. Celem akcji jest także zbudowanie pozytywnego wizerunku psychiatrii wśród innych nauk medycznych.
Patronat merytoryczny nad akcją „Odnaleźć Siebie" objął Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Koordynatorem programu z ramienia PTP jest docent Joanna Meder. Honorowy patronat nad programem objął Minister Zdrowia, biuro oficera łącznikowego WHO w Polsce. Partnerem programu jest polska firma farmaceutyczna Adamed, która finansuje budowę „Centrum Pomocy".

Reklama
(5)
Komentarze