Zaloguj
Reklama

Biała Sobota - BEZPŁATNE BADANIE ZABURZEŃ PAMIĘCI

Autorzy: Informacja prasowa Prosen - Przychodnia Specjalistyczna
Czaszka
Fot. ojoimages
Czaszka
(5)

W ramach akcji "biała sobota" 16 lutego br. w Przychodni Specjalistycznej Prosen na Woli w Waszawie, w godzinach od 9.00 do 14.00 osoby po 60tym roku życia będą mogły wziąć udział w bezpłatnym wstępnym badaniu zaburomacjazeń pamięci.

Reklama

Nasi rodzice, dziadkowie, którzy cierpią na zaburzenia pamięci i z tego powodu mają coraz większe kłopoty z wykonywaniem zwykłych, codziennych czynności mogą mieć pierwsze objawy rozpoczynającej się choroby Alzheimera. Głównymi symptomami są trudności w zapamiętywaniu różnych informacji jak np. bieżących wydarzeń, terminów spotkań czy przeczytanych informacji.

Można także zauważyć występujące od niedawna kłopoty z regularnym przyjmowaniem leków, planowaniem zakupów, zarządzaniem domowymi finansami czy poruszaniem się w nieznanych miejscach. Czasami także zaczynają doskwierać problemy, które na pierwszy rzut oka dotyczą nas wszystkich, czyli trudności z doborem słów podczas rozmowy, gubienie nazwisk w pamięci, ciągłe zapominanie, gdzie zostawiliśmy przedmioty codziennego użytku takie jak portfel, klucze czy okulary. Kiedy jednak podsumujemy te wszystkie symptomy i zobaczymy, że w większości dotyczą naszych bliskich, lub też nas samych warto skorzystać z okazji do bezpłatnego badania i sprawdzić stan naszej pamięci.

Wskazane jest także zbadać się, jeśli nasi bliscy chorowali na zaburzenia pamięci.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze