Zaloguj
Reklama

Czy można uzależnić się od podróżowania?

Podróż
Fot. medforum
Podróż
(5)

Uzależnienie możemy dzisiaj odnaleść w wielu dziedzinach życia. Najczęściej słyszymy o uzależnieniu od alkoholu, nikotyny, narkotyków, komputera czy seksu. A czy istnieje coś w rodzaju uzależnienia, ale od podróżowania?

Reklama

Dzisiejszy świat serwuje nam wiele możliwości jeżeli chodzi o transport. Dawniej, ludzie rzadziej się przemieszczali. Dzisiaj mamy dostęp do wielu form komunikacji. Podróżujemy samolotami, pociągami, autobusami, samochodami, rowerami, statkami, autostopem i tak dalej...

Coraz więcej przewoźników oferuje w swoim zakresie tańsze bilety, dlatego oprócz szerokiego wachlarza dostępu do komunikacji, najzwyczajniej nas na nią stać.

Początkowe pojedyńcze wyjazdy zamieniają się w nieustanną wędrówkę. Podróżnicy zazwyczaj nie potrafią wyobrazić sobie życia bez odkrywania nowych miejsc na świecie. 

Podróżoholik to osoba, która ma wiele cech, np.: 

  • stale myśli o kolejnym wyjeździe, nawet podczas podróży, która aktualnie odbywa
  • zamiast czytać gazetę codzienną, szuka podróżniczych informacji w książkach i internecie
  • ma w portfelu pieniądze kilku walut
  • potrafi "żyć na walizkach"
  • zawsze jest przygotowany na podróż
  • i tak dalej ...

 

Istnieje grupa ludzi, która nie może sobie wyobrazić życia bez podróżowania. Tą formę uzależnienia można uznać, ża dość specyficzną. Przeceż to wiąże się z wysokimi kosztami. Otóż nie, można tanio podróżować i wiele zobaczyć. 

Warto zastanowić się zatem czy podróżoholizm jest dobry czy zły? Jak każde działanie w naszym życiu, ma on dobre i złe strony. Zawsze należy wypośrodkować pewne wartości, bo przecież pamiętajmy - podróże kształcą. 

A Ty jesteś podróżoholikiem?

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze