Zaloguj
Reklama

Czym jest świadomy sen?

Współautorzy: http://swiadomysen.pl
Poranne wstawanie
Fot. ojoimages
Poranne wstawanie
(5)

Sen to stan czynnościowy ośrodkowego układu nerwowego, w którym dochodzi do zniesienia świadomości. Przeciwieństwem snu jest stan czuwania, a granica pomiędzy nimi jest płynna.

Reklama

Świadomy sen to taki w, którym zdajemy sobie sprawę, że śnimy, wszystko jest bardzo realne i rzeczywiste. Jest to zjawisko dość częste i pewnie każdemu z nas przydarzyło się już coś takiego całkiem przypadkowo.

Podczas uzyskania świadomości we śnie uaktywnia się płat czołowy, który podczas normalnego snu zostaje wyłączony. W chwili uświadomienia nasze zmysły się wyostrzają, a sen robi się wyraźny .Mamy poczucie rzeczywistości, ale jednocześnie śnimy. Podejmujemy w pełni świadome decyzje. Możemy zdecydować w, którym kierunku pójść, stworzyć jakiś przedmiot, latać, spotkać się z wybraną osobą. Posiadamy kontrolę nad wszystkim, a jedynym ograniczeniem jest pomysłowość.

Najprostszą metodą na wywołanie świadomego snu jest przypominanie sobie w czasie snu, że śpimy.Gdy spontanicznie przebudzimy się w nocy, staramy się przypomnieć ostatni sen, bardzo szczegółowo. Następnie wyobrażając sobie,że nadal jesteśmy w tym śnie powtarzamy zdanie „Jestem świadomy, że śnię”. Ponownie zasypiamy.

Pamiętajmy, aby od momentu przebudzenia jak najmniej się poruszać. Świadomy sen jest rzeczą niezwykłą, pozwala nam robić to co w rzeczywistości jest niemożliwe. To umiejętność, która wzbogaca nasze życie. Podczas świadomego snu nie tylko bardzo dobrze się bawimy, ale także możemy rozwiązywać nasze problemy, szukać inspiracji i pokonywać koszmary.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze