Zaloguj
Reklama

Dziś po raz 21 obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Autorzy: Marcin Rokita
Mózg
Fot. Panthermedia
Mózg
(5)

Światowa Federacja Zdrowia Psychicznego ustanowiła w 1992 roku dzień 10 października Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego (ang. World Mental Health Day, WMHD). Tegorocznym tematem jest “Zdrowie psychiczne osób starszych”.

Reklama

Kraje rozwinięte gospodarczo starzeją się coraz bardziej. Obecnie na Ziemi żyje ponad 800 milionów ludzi w wieku powyżej 60 roku życia, jednak według przewidywań liczba ta do 2050 roku zwiększy się do 1 miliarda. Ten stan rzeczy powoduję, że rośnie także liczba osób w podeszłym wieku cierpiąca na zaburzenia psychiczne.

Obecnie, według statystyk, ponad 20% osób w wieku powyżej 55 lat ma trudności psychiczne i cierpi na zaburzenia psychiczne. Odsetek ten jest wysoki z uwagi na nasilenie się wielu czynników sprzyjających powstawaniu i rozwijaniu się zaburzeń psychicznych: społecznych, demograficznych i biologicznych.

Z tego powodu na całym świecie organizowane są spotkania, imprezy i happeningi mające na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problemy związane ze zdrowiem psychicznym.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze