Zaloguj
Reklama

Dziś rusza Światowy Tydzień Mózgu

Autorzy: Anna Góra
Mózg
Fot. Pantherstock
Mózg
(0)

Impreza naukowa, zainicjowana przez Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego i Stowarzyszenie na Rzecz Krzewienia Wiedzy o Mózgu DANA, startuje już po raz 15. Z tej okazji w wybranych miastach w Polsce odbywają się wykłady, pokazy i warsztaty z wybitnymi specjalistami mózgu. W tym roku naprawdę jest z czego wybierać.

Reklama

W Warszawie na codzienne wykłady zaprasza Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego, który od początku intensywnie wspiera organizację imprezy. Warsztaty i pokazy towarzyszące odbywają się w Centrum Nauki Kopernik. Specjalny Dzień Mózgu organizuje też warszawska Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej – 21 marca będzie można posłuchać ciekawych wykładów, ale również zobaczyć obraz fal swojego mózgu czy spróbować sił w grach rozwijających pamięć i koncentrację.

W Krakowie spotkania odbywają się pod hasłem najnowszych osiągnięć w badaniach mózgu. Swój wykład będzie miał m.in. prof. Jerzy Vetulani, wybitny specjalista dziedzin związanych z funkcjonowaniem mózgu.

Wydarzenia związane z imprezą będą odbywać się także w Poznaniu na Polskiej Akademii Nauk oraz Katowicach na Uniwersytecie Ekonomicznym. Światowy Tydzień Mózgu to niepowtarzalna okazja zdobycia bardzo konkretnej wiedzy i osobistego poznania wielu świetnych specjalistów. Będzie można także poznać nowe trendy w leczeniu chorób związanych z funkcjonowaniem mózgu. Zdecydowanie warto, następna taka okazja za rok!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze