Zaloguj
Reklama

Filmoteka Psychodynamiczna – Od relacji do więzi

Autorzy: Informacja prasowa: Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne
Taśma filmowa
Fot. ojoimages
Taśma filmowa
(3)

W lipcu zapraszamy na wakacyjne spotkanie z Filmoteką Psychodynamiczną. Film „Cinema Paradiso” w reżyserii Giuseppe Tornatorego został dopasowany do letnich, lżejszych nastrojów widzów, co nie oznacza, że zabraknie treści ważnych, poruszających i skłaniających do dyskusji

Reklama

Organizatorem spotkań jest Mazowieckie Centrum Psychodynamiczne oraz Kino Luna – Centrum Artystyczne. W programie znalazły się filmy, które pokazują, w jaki sposób historia życia wpływa na umiejętność budowania relacji i więzi w życiu dorosłym. Ukazują także jak ich bohaterowie uczą się zaufania i bliskości, a w konsekwencji jak wychodzą ze swoich problemów. Po projekcji odbędzie się dyskusja, poprowadzona przez Dariusza Bugalskiego, poetę, prozaika, dziennikarza radiowej Trójki z udziałem Danuty Prokulskiej-Balcerzak, psychoterapeutki z MCP.

„Cinema Paradiso” może być uznany za swojego rodzaju dokument, ukazujący dosyć burzliwe dzieje kina w małym, sycylijskim miasteczku w powojennej rzeczywistości, oraz życie sycylijskiej prowincji. W tym miasteczku wszyscy się znają, a miejscem gromadzącym całą wspólnotę jest budynek kina, znajdujący się na rynku. To w tym miejscu rodzi się przyjaźń głównych bohaterów: operatora kina i małego chłopca, który stracił ojca na wojnie.

Jako, że dzieli ich różnica wieku ich relacje można interpretować jako relacje pomiędzy zastępczym ojcem i synem. Alfredo jest również nauczycielem i mistrzem małego Salvatore, który czerpie i asymiluje nie tylko pasje od swego mistrza.

Spotkanie odbędzie się 27 lipca o 18:00 w Kinie Luna Centrum Artystycznym, Warszawa
ul. Marszałkowska 28. Ceny biletów zgodne z aktualnym cennikiem kina.

Reklama
(3)
Komentarze