Zaloguj
Reklama

Forum Polskie Pola Lacanowskiego

Autorzy: FPPL
Konferencja, wykład
Fot. shutterstock
Konferencja, wykład
(0)

Forum Polskie Pola Lacanowskiego w dniach 21-22 kwietnia 2018 roku zaprasza na spotkania z francuskim psychoanalitykiem Radu Turcanu.
Wykład i seminaria odbędą się w Poznaniu na UAM w Instytucie Psychologii i Instytucie Filozofii i będą tłumaczone na język polski.

Reklama

Radu Turcanu jest psychoanalitykiem pracującym w Paryżu, członkiem francuskiej Szkoły Psychoanalizy Forów Pola Lacanowskiego (École de Psychoanalyse des Forum du Champ Lacanien – EPFCL France). Posiada doktorat w zakresie psychoanalizy i nauk medycznych Université de Paris VII oraz doktorat z literatury porównawczej University of Illinois w Stanach Zjednoczonych. Publikował we Francji, Australii, Stanach Zjednoczonych oraz Rumunii. Wykłada na wydziale psychoanalizy oraz na studiach doktoranckich Université de Paris VII. W ramach swojej psychoanalitycznej praktyki klinicznej pracuje z dorosłymi, nastolatkami i dziećmi. Radu Turcanu był już w Polsce 3 razy i za każdym razem wygłaszał w Warszawie wykłady, które cieszyły się dużym zainteresowaniem licznie zgromadzonej publiczności. Ponadto prowadzi seminaria teoretyczne poświęcone lekturze wybranych tekstów Lacana oraz seminaria kliniczne służące omawianiu pracy klinicznej w ramach praktyki prywatnej czy szpitala psychiatrycznego.

Skrócony program konferencji:

21 kwiecień – 15.30-17.30 – Wykład „Związek seksualny i stany zakochania. Podejście psychoanalityczne”
21 kwiecień – 17.45-19.45 – Seminarium nad „Encore”
22 kwiecień – 10.00-13.00 – Seminarium nad tekstem „Lęk”

Więcej informacji można znaleźć, odwiedzając adres podany w linku: http://www.fppl.pl/

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze