Zaloguj
Reklama

Kampania społeczna na rzecz osób dotkniętych autyzmem

Autorzy: lekarz Zofia Pelc
Kampania społeczna na rzecz osób dotkniętych autyzmem
Fot. Shutterstock
(5)

W sobotę, 4 października, ruszyła w mediach kampania społeczna na rzecz osób dotkniętych autyzmem, których żyje w Polsce kilkadziesiąt tysięcy. Celem tej kampanii jest upowszechnienie wśród Polaków wiedzy na temat autyzmu, jego objawów i sposobów leczenia oraz zebranie pieniędzy na rozbudowę ośrodka Fundacji Synapsis, która prowadzi program kompleksowej pomocy dzieciom z autyzmem i pokrewnymi zaburzeniami rozwoju. W specjalistycznym ośrodku w Warszawie zespół Fundacji leczy dzieci, przygotowuje rodziców do prowadzenia rehabilitacji w domu i szkoli terapeutów.

W TVP przez cały październik emitowane będą spoty pod hasłami: "Dołącz do nas", "Autyzm", "Pudełko". Zostanie również uruchomiony numer, na który będzie można przysyłać SMSy - pieniądze z opłat za nie zostaną przeznaczone na rozbudowę ośrodka Fundacji. Wyemitowany zostanie odcinek serialu "Na dobre i na złe" poruszający problem autyzmu. Odbędzie się międzynarodowa konferencja pod hasłem "Autyzm. Zrozumieć innych - zrozumieć siebie", przeznaczona dla rodziców, specjalistów, a przede wszystkim dla organizatorów pomocy dla osób z autyzmem oraz ich rodzin.
Do kampanii medialnej włączyły się także gazety, m.in. "Gazeta Wyborcza", "Polityka", "Rzeczpospolita" oraz Program 1 Polskiego Radia.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Instytut Psychologii Zdrowia

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze