Zaloguj
Reklama

Kongres „Psychiatria Nieoczywista 2018”

Wykład
Fot. shutterstock
Wykład
(0)

W dniach 25-26 maja 2018 roku w Warszawie odbędzie się Kongres „Psychiatria Nieoczywista 2018” pod patronatem naukowym Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Reklama

W tegorocznej edycji tematyka wydarzenia zostanie poświęcona zaburzeniom psychicznym współistniejącym z chorobami somatycznymi. Psyche i soma to dwie sfery życia, które nieprzerwanie się przenikają. Jedna nie istnieje bez drugiej, dlatego prof. dr hab. Dominika Dudek wraz ze współpracownikami podjęła wyzwanie, ażeby zmierzyć się z niełatwymi problemami interdyscyplinarnej, holistycznej medycyny.

Podczas kongresu wystąpią wybitni specjaliści z wielu dziedzin medycyny. Wśród prelegentów pojawią się psychiatrzy, kardiolodzy, urolodzy, ginekolodzy i inni przedstawiciele ważnych gałęzi nauk medycznych. Organizatorzy żywią nadzieję, że omawianie trudnych przypadków okaże się zarazem ciekawe i przydatne, co pozwoli na dialog między uczonymi różnych specjalizacji. Wielowątkowe i praktyczne podejście do prezentowanych zagadnień ma pozwolić na interdyscyplinarną dyskusję, ta natomiast przełoży się na szukanie rozwiązań, być może równie nieoczywistych co same jednostki kliniczne.

W tym roku zostaną podjęte tematy związane między innymi z niepłodnością, ryzykiem sercowo-zawałowym, bólem psychogennym, depresją, problemami pacjentów onkologicznych, bólem przewlekłym, zespołem jelita wrażliwego, schizofrenią czy otyłością. Sesje będą obfitowały w dyskusje, ciekawe wykłady, a niektóre z nich zostaną zaprezentowane w systemie plenarnym.

Opłata rejestracyjna wynosi dla studentów i psychiatrów 550 złotych brutto, dla specjalistów pozostałych dziedzin medycyny 700 złotych brutto. Zawiera ona m.in. udział w sesjach naukowych, materiały kongresowe, wyżywienie oraz certyfikat uczestnictwa.

Więcej informacji dotyczących programu wydarzenia czy samych wykładowców biorących w nim udział można znaleźć pod adresem: http://kpn.edu.pl/#av_section_2

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze