Zaloguj
Reklama

Kurs psychoterapii behawioralno-poznawczej EPA

Nadmiar nauki
Fot. Panthermedia
Nadmiar nauki
(0)

Już 9 kwietnia 2018 roku ruszy 4-tygodniowy kurs podstaw psychoterapii behawioralno-poznawczej. który został opracowany przez Europejskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Reklama

Szkolenie odbędzie się w ramach systemu MOOC (Massive Open Online Course), czyli pierwszego otwartego kursu dla nieograniczonej ilości uczestników. MOOC to nieodpłatny, innowacyjny cykl szkoleń interaktywnych, do którego dostęp otrzymają wszyscy mający dostęp do Internetu. Żeby się zarejestrować, nie trzeba być członkiem Europejskiego Towarzystwa Psychiatrycznego (EPA). Warsztaty przeznaczone są dla lekarzy, specjalistów i studentów, którzy interesują się zdrowiem psychicznym i pragną pogłębić wiedzę w zakresie CBT (Cognitive-Behavorial Therapy).

Każdy, kto zechce wziąć udział w kursie, otrzyma odpowiednie materiały, m.in.: edukacyjne wykłady wideo, pomoce naukowe zawierające demonstracyjne scenki czy wiele rekomendowanych publikacji, które pomogą w poszerzeniu kompetencji i zdobyciu nowych kwalifikacji.

Warsztaty podzielone na 4 rozdziały (adekwatnie do okresu trwania kursu) będą zawierać od 4 do 8 lekcji. Czas trwania lekcji organizatorzy, w tym dr Stirling Moorey – pełniący rolę głównego dydaktyka, określają na 2-3 godziny tygodniowo. Aczkolwiek osoba biorąca udział w szkoleniu może planować swoją naukę w sposób, jaki preferuje za najbardziej dogodny. Pod koniec każdego tygodnia uczestnicy będą musieli odpowiedzieć na kilka pytań w formie quizu stanowiących zamknięcie właściwego bloku tematycznego. Podczas szkolenia będą oni mogli skorzystać z wymiany myśli między sobą na specjalnie utworzonym forum dyskusyjnym, a także otrzymają możliwość zapoznania się z kilkoma wyjątkowymi publikacjami pochodzącymi z czasopisma „European Psychiatry”.

Ci, którzy przystąpią do wydarzenia, a także ukończą kurs z sukcesem, otrzymają certyfikat informujący o udziale w szkoleniu. Zostanie on dostarczony drogą mailową na prywatną elektroniczną skrzynkę pocztową.

By wziąć udział w przedsięwzięciu, należy:

  1. Odwiedzić adres internetowy podany w linku poniżej: https://www.canvas.net/browse/epa/courses/cognitive-behavior-therapy.
  2. Kliknąć biało-czerwoną ikonkę o nazwie „Enroll”.
  3. W nowym oknie, które wyświetli się w przeglądarce, należy w miejscu do tego przeznaczonym wpisać swoje pełne imię, nazwisko i adres poczty elektronicznej.
  4. Po otrzymaniu wiadomości zwrotnej (w postaci e-maila) zostanie przyznany dostęp do platformy szkoleniowej.

W razie pojawienia się dodatkowych pytań czy natrafienia na jakieś nieścisłości, organizator zachęca do kontaktu mailowego: [email protected]

 

 

 

 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze