Zaloguj
Reklama

Łączy nas pacjent – infolinia ekspercka Rzecznika Praw Pacjenta i organizacji pacjentów

Autorzy: Rzecznik Praw Pacjenta, Departament Dialogu Społecznego i Komunikacji
Teleporada
Fot. panthermedia
Teleporada
(0)

6 marca rusza pierwszy dyżur organizacji pozarządowych na Infolinii Rzecznika Praw Pacjenta. W ramach projektu „Łączy nas pacjent” specjaliści z różnych dziedzin, zrzeszeni w największych w Polsce organizacjach pacjentów będą wraz z ekspertami Rzecznika udzielać telefonicznych porad, informacji oraz wsparcia dotyczącego określonych chorób.

Reklama

Projekt „Łączy nas pacjent” to nowa i bardzo potrzebna inicjatywa. Naszym kluczowym zadaniem jest wsparcie pacjentów w walce z ich problemami zdrowotnymi, w tym pomoc we właściwej realizacji ich praw. Razem z organizacjami pacjentów będziemy mogli działać skuteczniej – powiedział Bartłomiej Chmielowiec, Rzecznik Praw Pacjenta. Eksperci będą wspólnie przekazywać informacje zarówno od strony praktycznej, jak i właściwej realizacji praw pacjenta – dodał.

Informacje dotyczące tematyki oraz grafiku poszczególnych dyżurów eksperckich będą sukcesywnie pojawiały się na stronie internetowej Rzecznika Praw Pacjenta oraz w mediach społecznościowych.  

Najbliższe dyżury przedstawicieli organizacji pacjentów:
http://www.rpp.gov.pl/porady-ekspertow-ngo

W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu z bezpłatną ogólnopolską infolinią Rzecznika Praw Pacjenta pod numerem 800-190-590, czynną w dni powszednie w godz. 8:00-20:00.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze