Zaloguj
Reklama

Maraton Webinarów o Zdrowiu Psychicznym

Autorzy: Redakcja Medforum
Maraton Webinarów o Zdrowiu Psychicznym
Fot. Shutterstock
(0)

W maju bieżącego roku odbył się cykl szkoleń dydaktycznych poświęconych zdrowiu psychicznemu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Leo Club Katowice. Patronem szeregu webinarów zostały serwis edukacyjny Psychiatria.pl i firma Medforum. Zapraszamy do obejrzenia materiałów wideo pochodzących ze spotkań z uznanymi wykładowcami i praktykującymi specjalistami.

Reklama

Maraton Webinarów o Zdrowiu Psychicznym to unikalne przedsięwzięcie, dzięki któremu osoby biorące w nim udział mogły dowiedzieć się czegoś nowego o aktualnych problemach dotykających psychiki ludzkiej i zadać pytania uznanym specjalistom z tego segmentu medycyny.

Trzecie spotkanie w ramach Maratonu odbyło się z udziałem prof. dr hab. n.med. Ireny Krupki-Matuszczyk. Obecnie wykładająca na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach pani profesor podjęła tematykę dotyczącą zaburzeń odżywiania, w tym między innymi anoreksji, bulimii, ortoreksji, napadowego objadania się czy anomalii związanych z nocnym konsumowaniem posiłków. Poniżej znajduje się materiał wideo z zarejestrowanym webinarem.

 

Z kolei czwarty odcinek cyklu został poświęcony nerwicom, których omówienia dokonał dr n.med. Maciej Matuszczyk, psychiatra i seksuolog pełniący funkcję redaktora naczelnego serwisów o charakterze zdrowotnym. Poruszając kwestię nerwic, pan doktor dotknął również problemów, które są z nimi bezpośrednio powiązane, czyli stanów lękowych, fobii, zaburzeń emocji, które towarzyszą nerwicom i wielu innych nieprawidłowości sprawiających trudności w codziennym funkcjonowaniu. Z tego spotkania także został udostępniony materiał wideo, do obejrzenia którego goraco zachęcamy.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze