Zaloguj
Reklama

Marihuana w kanadyjskich aptekachonomii

Autorzy: lekarz Zofia Pelc
Marihuana w kanadyjskich aptekachonomii
Fot. Shutterstock
(5)

Marihuana przeznaczona do zastosowań leczniczych będzie niebawem sprzedawana w kanadyjskich aptekach. Rząd Kanady zapowiada, że jeszcze w tym roku zostanie wdrożony pilotażowy program w Kolumbii Brytyjskiej. Podobny program od roku funkcjonuje w Holandii.

W ubiegłym roku Kanada zezwoliła na stosowanie marihuany w leczeniu bólu i nudności u osób leczonych z powodu AIDS oraz u pacjentów z chorobami nowotworowymi. Obecnie korzysta z tego zezwolenia 78 pacjentów. Uncja marihuany kosztuje około 100 dolarów i jest dostarczana pacjentom lub ich lekarzom za pośrednictwem kuriera.

Kanadyjski rząd nie wyklucza dalszego łagodzenia przepisów i dekryminalizacji marihuany, czemu jednak sprzeciwiają się Stany Zjednoczone. Również większość kanadyjskich organizacji działających w ochronie zdrowia wyraziła sprzeciw wobec ułatwienia dostępu do marihuany. Projekt poparła jedynie izba aptekarzy z Kolumbii Brytyjskiej i dlatego właśnie tam zdecydowano się uruchomić pilotażowy projekt sprzedaży marihuany w aptekach.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Instytut Psychologii Zdrowia

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze