Zaloguj
Reklama

Memo Wiadomości dla pacjentów z zaburzeniami poznawczymi

Memo Wiadomości dla pacjentów z zaburzeniami poznawczymi
Fot. Panthermedia
(0)

Ukazał się kolejny numer czasopisma Memo Wiadomości.

Memo Wiadomości (ISSN 1734-8382) to czasopismo skierowanie do osób cierpiących na zaburzenia czynności poznawczych (m.in. pamięci i koncentracji). Zawiera informacje edukacyjne, porady oraz ćwiczenia umysłowe. Jest dostępne u lekarzy zajmujących się problematyką zaburzeń czynności poznawczych.
 

Reklama
 
Kwartalnik jest skierowany do osób, których dotknęły problemy z pamięcią, uwagą, koncentracją i myśleniem. W pracy klinicznej codziennie spotykamy się z pacjentami, którzy mówią: „Mam problemy z pamięcią, często zapominam, co miałem zrobić, nie mogę się skupić na żadnym zadaniu, mam kłopot z koncentracją, nie jestem w stanie tak sprawnie myśleć jak kiedyś, jest mi trudno pozbierać swoje myśli, czasami nie wiem, co powiedzieć, bo czuję pustkę w głowie”. To tylko niektóre skargi naszych pacjentów. Problem ten często jest związany ze starzeniem się człowieka, ale nie zawsze. Zaburzenia poznawcze występują w przebiegu wielu chorób, jakie dotykają ludzi i powodują poważne trudności w codziennym funkcjonowaniu. Intencją autorów jest pomoc tym wszystkim, którzy cierpią z powodu tego typu dolegliwości. Kwartalnik kierujemy do osób mających problemy z pamięcią, uwagą, koncentracją i myśleniem. Ponadto jest on przeznaczony dla opiekunów osoby chorej.

To nieprawda, że problem ten dotyka tylko pacjenta. Wpływa również na jego otoczenie, na najbliższych, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, co przeżywa osoba cierpiąca na zaburzenia poznawcze, nie wiedzą jak się zachować, jak można pomóc. Naszym celem jest szeroko pojęta psychoedukacja. Pragniemy na łamach tego czasopisma wyjaśnić, czym są zaburzenia poznawcze, jakie są sposoby diagnozowania, możliwości leczenia i rehabilitacji. Mamy nadzieję, że poprzez nasz kwartalnik pomożemy Państwu w zmaganiu się z tym wcale nie rzadkim schorzeniem. Będzie to dla nas dużą satysfakcją. Jednocześnie jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, czekamy na propozycje tematów do kolejnych wydań.

http://www.memowiadomosci.pl/
Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Redakcja Memo Wiadomości

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze