Zaloguj
Reklama

Moje dziecko bierze dopalacze

Używki
Fot. ojoimages
Używki
(2)

Rodzice mają powody do obaw. Coraz częściej słyszy się o śmiertelnych przypadkach stosowania dopalaczy u młodych ludzi. Jeszcze do niedawna substancje były legalnie dostępne na rynku. Rząd staje na przekór sklepom, w których można kupić dopalacze.

Reklama

Jak zatem rozpoznać czy właśnie dziecko bierze? Przede wszystkim należy obserwować dziecko. Dopalacze są substancjami psychoaktywnymi, które mogą mieć wpływ na zachowanie.

Dość widocznymi zmianami są: utrata świadomości, wysoka gorączka, agresja, omamy wzrokowe oraz izolacja od codzienności. Dobrze, aby rodzic miał pozytywne relacje z własnym dzieckiem. Dzięki temu łatwiej będzie ocenić czy dzieje się coś niepokojącego. Warto zapytać dziecko czy w szkole znajomi stosują bądź mówią coś o dopalaczach oraz czy dziecko kiedykolwiek miało z nimi styczność.

W takiej rozmowie warto przedstawić dziecku jakie mogą być skutki stosowania dopalaczy oraz jak się przed nimi chronić. W momencie, gdy usłyszymy od dziecka, że ma kontakt z dopalaczami należy jak najszybciej zareagować.

Warto zasięgnąć opinii psychologa w tej sprawie. Dopalacze stanowią ogromny problem w młodym, nieświadomym skutków działania społeczeństwie. W rękach rodziców jest edukacja własnych pociech na temat skutków stosowania środków psychoaktywnych.

Piśmiennictwo
Reklama
(2)
Komentarze