Zaloguj
Reklama

Nowa książka Sarah Allen Benton - Alkoholicy wysokofunkcjonujący – z perspektywy profesjonalnej i osobistej

Autorzy: Wydawnictwo Feeria
Alkoholicy wysokofunkcjonujący
Fot. Wydawnictwo Feeria
Alkoholicy wysokofunkcjonujący
(0)

Słowo „alkoholik” kojarzy się zwykle z człowiekiem, który przez pociąg do butelki stacza się na margines społeczeństwa. Autorka ukazuje istnienie zupełnie innej grupy ludzi uzależnionych od alkoholu – to osoby, które zachowują zdolność do życia na wysokim poziomie.

Reklama

Są wśród nich m.in. lekarze, prawnicy, menedżerowie, finansiści, biznesmeni. W ciągu dnia działają na najwyższych obrotach, niemniej od wewnątrz toczy ich choroba, do której często nie potrafią się przyznać ani oni sami, ani ich rodziny i otoczenie.

Tymczasem alkoholicy wysokofunkcjonujący też potrzebują pomocy, leczenia, a przede wszystkim życia w prawdzie o swoim uzależnieniu. Inaczej postępująca choroba – tak jak każdego – również ich prowadzi do załamania, wyniszczenia i tragedii najbliższych. Pomimo wielu jednoznacznie negatywnych faktów oraz różnych argumentów „wysokofunkcjonujący” alkoholicy nie dostrzegają swojej choroby i najczęściej odrzucają pomoc. Wierzą, że nic złego z nimi się nie dzieje, a w razie czego na pewno i tak sami sobie dadzą radę, tak jak zawsze radzili sobie w przypadku innych kryzysów życiowych bądź zawodowych. Sprawdza się to, niestety, tylko do pewnego momentu, później dochodzi zaś do katastrofy.

z Posłowia dr. med. Bohdana T. Woronowicza

Książka ukaże się 7 października 2015 r. nakładem Wydawnictwa Feeria

Patronem medialnym książki jest serwis Psychiatria.pl

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze