Zaloguj
Reklama

Nowe możliwości leczenia osteoporozy?

Nowe możliwości leczenia osteoporozy?
Fot. panthermedia
(0)

Według najnowszych badań 2/3 kobiet chorych na osteoporozę wybrałoby możliwość przyjmowania leków raz w miesiącu zamiast co tydzień.

Reklama

Według najnowszych badań 2/3 kobiet chorych na osteoporozę wybrałoby możliwość przyjmowania leków raz w miesiącu zamiast co tydzień. Pogląd taki został zaprezentowany 19 marca 2005 na konferencji w Rzymie.

Obecnie stosowany schemat leczenia polegający na zażywaniu bifosfonianu  raz w tygodniu wymaga od pacjentek dużej dyscypliny-wiele z nich przerywa terapię  i naraża się na ryzyko przyszłych złamań. Przeprowadzone badania wskazują, że pacjentki są zainteresowane zmianą schematu leczenia na bardziej wygodny.

Możliwości takie daje zastosowanie nowego bifosfonianu o nazwie BONVIVATM, który jest skuteczny przy przyjmowaniu raz w miesiącu. Dzięki temu być może mniej pacjentek będzie przerywało terapię. Lek ten zmniejsza ryzyko złamań kręgów, nie przeprowadzono dotychczas badań dotyczących wpływu BONVIVA na złamania nie związane z kręgami i złamania szyjki kości udowej. Podobnie jak inne bifosfoniany może on wywoływać dolegliwości ze strony górnego odcinka przewodu pokarmowego oraz nasilać chorobę wrzodową żołądka.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • 5th European Congress on Clinical & Economic Aspects of Osteoporosis & Osteoarthritis

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze