Zaloguj
Reklama

Nowy cykl - “Profesjonalizm w terapii”

Autorzy: Anna Góra - psycholog, absolwentka dziennikarstwa UW. Autorka i wydawca kalendarza "Ciało Umysł Dusza" 2015. Stażystka Zespołu Leczenia Środowiskowego szpitala w Tworkach.
Spotkanie z psychologiem, terapia
Fot. medforum
Spotkanie z psychologiem, terapia
(0)

Psychiatria jest szczególną dziedziną medycyny, o czym doskonale wiedzą nie tylko lekarze, ale i pacjenci. O jej wyjątkowości świadczą choćby kwestie diagnozy, która – w odróżnieniu od innych specjalności – w większości przypadków może być postawiona jedynie na podstawie objawów w zachowaniu pacjenta.

Reklama

Wyjąwszy zaburzenia organiczne, psychiatra nie może podeprzeć się wynikami specjalistycznych badań, obejrzeć ogniska choroby na zdjęciu czy monitorze. Dla pacjentów zaś kwestia wyjątkowości psychiatrii nadal wiąże się niestety ze strachem przed chorobami psychicznymi oraz towarzyszącą im stygmatyzacją społeczną. Dolegliwości psychiatryczne wciąż traktowane są jako wstydliwe. Sytuacja, również w Polsce, wciąż się poprawia, jednak nadal wiele pozostaje w tej kwestii do zrobienia. Stąd też chcemy Państwa zaprosić do nowego cyklu Profesjonalizm w terapii, w którym zajmować się będziemy wybranymi problemami związanymi z leczeniem zaburzeń psychicznych. Mamy nadzieję, że oprócz źródła informacji cykl stanie się miejscem wymiany komentarzy oraz Państwa cennych doświadczeń w tym zakresie. Zapraszamy już wkrótce!!

Reklama
(0)
Komentarze