Zaloguj
Reklama

Nowy portal psychologiczny dla specjalistów

Nowy portal psychologiczny dla specjalistów
Fot. panthermedia
(5)

Z dniem 1 grudnia 2001 r. rozpoczał swoją działalność w internecie profesjonalny portal psychologiczny "Psychologia.edu.pl"

Reklama

Z dniem 1 grudnia 2001 r. rozpoczał swoją działalność w Internecie profesjonalny portal psychologiczny Psychologia.edu.pl.
Portal jest przeznaczony do psychologów - praktyków, psychoterapeutów, absolwentów resocjalizacji, pedagogów, terapeutów uzależnień, studentów psychologii i innych kierunków społecznych. Także osoby amatorsko zainteresowane psychologią oraz osoby poszukujące pomocy psychologicznej mogą znaleźć w nim coś dla siebie.

W katalogu portalu znaleźć można wiele uporządkowanych tematycznie, interesujących artykułów, napisanych przez psychologów - praktyków. Oprócz tekstów własnych skatalogowano w nim większość wartościowych stron www dostępnych w polskim Internecie, poświęconych psychologii. Wyszukiwarka umożliwia znalezienie potrzebnych artykułów według słów występujących w tekście.
Laicy mogą znaleźć pomoc w rozumieniu trudnych tekstów, korzystając ze słownika psychologicznego.

W dziale ważne adresy znajdują się telefony zaufania, redakcje czasopism psychologicznych, uczelnie, gdzie można studiować psychologię, księgarnie i wydawnictwa specjalizujące się w literaturze psychologicznej, ośrodki psychoterapii i placówki odwykowe.
W dziale konferencje i szkolenia można znaleźć wszelkie potrzebne informacje nt. planowanych konferencji i szkoleń z dziedziny psychologii, psychoterapii, psychiatrii, problematyki uzależnień oraz przemocy w rodzinie.

W dziale serwis informacyjny znajdują się aktualizowane co tydzień newsy z Serwisu Informacyjnego IPZ, zredagowane na podstawie doniesień agencyjnych i informacji własnych. Z kolei w dziale nowości można znaleźć aktualizowane na bieżąco informacje o nowościach w portalu (m.in. wywiad z dr Janem Blecharzem, psychologiem Adama Małysza), zaś w dziale nowe książki informacje o nowościach wydawniczych.

Portal uzupełnia forum dyskusyjne, sonda (np. na temat palenia papierosów przez terapeutów uzależnień) oraz lista polecanych hiperłączy, np. do centrum autodiagnozy lub internetowej poradni psychologicznej.

Portal znajduje się na stronie www.psychologia.edu.pl. Redakcją i obsługą portalu zajmuje się Centrum Informacji Naukowej Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego ( www.ipz.edu.pl/centrum).

Reklama
(5)
Komentarze