Zaloguj
Reklama

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych w Ośrodku Tulipan

Autorzy: Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Ośrodek Tulipan Ustroń
Terapia grupowa
Fot. Pantherstock
Terapia grupowa
(4)

Oddział prowadzi kompleksowy program terapeutyczny przeznaczony jest dla pacjentów z zaburzeniami nerwicowymi z całego kraju. 

Reklama

Informujemy, że w Ustroniu na terenie Sanatorium Ustroń - Ośrodek Tulipan rozpoczyna działalność całodobowy Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych.

Oddział przeznaczony jest dla pacjentów z rozpoznaniem zaburzeń nerwicowych (wg klasyfikacji ICD 10 F 40 – F 48) m.in.:

•    fobie
•    natręctwa
•    zaburzenia lękowe
•    zaburzenia depresyjne
•    zaburzeń dysocjacyjne
•    zaburzenia związane ze stresem
•    zaburzenia występujących pod postacią somatyczną

Główną formą oddziaływania leczniczego jest psychoterapia. W ramach leczenia pacjenci korzystają z terapii indywidualnej jak i zajęć grupowych, do których należą: terapia grupowa, psychoedukacja, uważność (ang. mindfullness), trening relaksacji, psychorysunek, zajęcia dodatkowe. Wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów pozwala na wykorzystanie wielu metod terapeutycznych takic jak np.: poznawczo behawioralne, Gestalt, Ericksonowskie, zorientowane na proces: odkrywanie własnej osobowości i twórcze jej wykorzystywanie, humanistyczne, NLP.

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Ośrodek Tulipan posiada 32 łóżka. Pacjenci zakwaterowani są w 1, 2 lub 3 osobowych pokojach o podwyższonym standardzie, z pełnym węzłem sanitarnym. Opiekę nad pacjentami zapewnia wyspecjalizowana kadra medyczna: lekarze specjaliści psychiatrii, psychoterapeuci, psycholodzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci. W wolnym czasie można korzystać za dodatkową odpłatnością z zabiegów fizjoterapeutycznych.

Kwalifikacja pacjentów odbywa się na podstawie skierowania z opisem choroby i leczenia od lekarza prowadzącego z przychodni realizującej kontrakt z NFZ. Skierowania prosimy nadsyłać na adres:

Oddział Leczenia Zaburzeń Nerwicowych Ośrodek Tulipan
ul. Szpitalna 21,
43-450 Ustroń
tel. 33 854 37 80 wewn. 150
e-mail: [email protected]

 

Dokumenty: Skierowanie do pobrania

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze