Zaloguj
Reklama

POKONAJ DEPRESJĘ, STRES I LĘK czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce

Autorzy: Wydawnictwo Edgard, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Czytanie książek
Fot. ojoimages
Czytanie książek
(4)

Terapia poznawczo-behawioralna (ang. CBT) to jedna z najskuteczniejszych i szybko przynoszących pozytywne rezultaty metod radzenia sobie z problemami emocjonalnymi. Polecana jest przez terapeutów, ponieważ umożliwia trwałe przezwyciężenie różnorodnych ograniczeń, a jej założenia zostały potwierdzone naukowo.

Reklama

Autor, doświadczony psycholog kliniczny, krok po kroku wyjaśnia, w jaki sposób można skutecznie walczyć z depresją, lękiem, złością, fobiami czy niską samooceną, a także radzić sobie z codziennymi, emocjonalnymi kłopotami. Poradnik w przystępnej formie zapoznaje z narzędziami i metodami wykorzystywanymi w terapii oraz zawiera liczne ćwiczenia, dzięki czemu umożliwia samodzielne zastosowanie zasad TPB w praktyce. Za pomocą opisanych w książce metod w krótkim czasie możesz samemu na trwałe zmienić myślenie i dzięki temu swoje życie na lepsze.

Dlaczego poradnik trafia w samo sedno?

- przystępnie objaśnia podstawowe zasady, metody i narzędzia TPB

- zawiera praktyczne wskazówki, ćwiczenia i techniki, które pomagają uporać się z problemami emocjonalnymi - pokazuje, jak myśli i uczucia mogą negatywnie wpływać na nasze zachowanie i życie

- daje narzędzia, które pozwalają na pozytywną zmianę sposobu myślenia o sobie, innych i o otaczającym świecie

- pomaga walczyć z bieżącymi trudnościami przeszkadzającymi w codziennym życiu, m.in. z lękiem, stresem, depresją, złością czy niską samooceną Przekonaj się, jak zmieniając sposób myślenia, sam odmienisz swoje życie!

O autorze: dr Stephen Briers – światowej sławy psycholog kliniczny zajmujący się terapią dzieci i dorosłych. Studiował, a następnie prowadził badania na Uniwersytecie Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Specjalizuje się również w terapii poznawczo-behawioralnej, którą w przystępny sposób prezentuje w niniejszej publikacji. Ogromną popularnością cieszył się cykl jego programów w telewizji BBC pt. „Little Angels”, w Channel 4 – „Make Me a Grown-Up” oraz emitowany w TVN Style – „Nastoletnie aniołki”.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze