Zaloguj
Reklama

Program terapeutyczny dla ofiar wypadków drogowych

Autorzy: Magdalena Kaczmarek
Program terapeutyczny dla ofiar wypadków drogowych
Fot. Pantherstock
(5)

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizują wspólny projekt „Budować życie człowieka po traumie” w ramach programu terapeutycznego dla uczestników wypadków komunikacyjnych – TRAKT. Będzie on realizowany w latach 2008-2010 i jest finansowany ze środków Unii Europejskiej.

Reklama

Program jest skierowany do osób, które przeżyły wypadek drogowy lub były jego świadkami, i w przypadku których to wydarzenie spowodowało problemy emocjonalne niekorzystnie wpływające na ich codzienne funkcjonowanie. Charakterystyczne są objawy takie jak lęk, zaburzone relacje z bliskimi, nawracające niechciane wspomnienia czy koszmarne sny o wypadku. Często układają się one w tzw. zespół stresu pourazowego, który można leczyć metodami psychologicznymi lub farmakologicznymi.

Zespół terapeutyczny stanowią doświadczeni klinicyści. Psychoterapię prowadzą licencjonowani psychoterapeuci – psycholodzy i psychiatrzy posiadający certyfikaty Polskiego Towarzystwa Poznawczej Terapii Behawioralnej i/lub zagraniczne odpowiedniki tego certyfikatu. Farmakoterapię prowadzą lekarze psychiatrzy, leczenie skojarzone – lekarze będący jednocześnie psychoterapeutami.
Oprócz części terapeutycznej, prowadzone są również badania naukowe nad uwarunkowaniami radzenia sobie po wypadku drogowym, a także badania sprawców wypadków.

Udział w programie jest bezpłatny i poufny. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w badaniach i leczeniu proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 509 127 858 lub e-mailem: [email protected]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(5)
Komentarze