Zaloguj
Reklama

Reakcja mężczyzn na kobiecą potrzebę mówienia

Załamanie
Fot. medforum
Załamanie
(4)

Kobieta ma potrzebę mówienia o swoich niepokojach, wątpliwościach czy sytucjach wywołujących niezadowolenie. Potrzeba ta zaspokojona zostaje kiedy kobieta zostanie wysłuchana, bez konieczności szukania rozwiązania problemu, co zazwyczaj jest męską reakcją na mówienie kobiety.

Reklama

Kobiety i mężczyźni w różny sposób reagują na sytuacje jakie spotykają ich w życiu. Kobiety, czują wyraźną potrzebę tzw. „wygadania się”. Co to oznacza w praktyce? Kobieta mówiąc o swoich problemach i poruszając wiele problemów, chce zostać po prostu wysłuchana.

W uszach mężczyzny, jej słowa brzmią jak oskarżenia pod jego adresem, stąd w większości przypadków, mężczyzna zaczyna się bronić lub stara się pomóc kobiecie, proponując konkretne rozwiązanie problemu, uznając sprawę za zamkniętą.

Z kobiecego punktu widzenia, mężczyzna wykazuje postawę bagatelizującą jej problemy, jednak nie takie są jego zamierzenia. Kobieta mówiąc o swoich problemach, daje upust swoim frustracjom i niepokojom, stąd też oczekuje wyrozumiałości, która przejawi się głównie tym, że zostanie wysłuchana do końca. [1]

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • [1] „Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus” J. Gray, Poznań 2008

Reklama
(4)
Komentarze