Zaloguj
Reklama

Sanatoria nie dla osób z rozpoznaniem Fxx.x

Sanatoria nie dla osób z rozpoznaniem Fxx.x
Fot. medforum
(0)

Narodowy Fundusz Zdrowia odmawia skierowań do sanatoriów dla osób leczonych psychiatrycznie. NFZ nie rozróżnia problemów zdrowia psychicznego. Jeśli jest rozpoznanie z grupy "F", pacjent nie może jechać na leczenie uzdrowiskowe.

Reklama

A wszystko przez Prof. Irenę Poniatowską z CM UMK w Bydgoszczy, która w "Kompedium balneologii", jako bezwzględne przeciwskazanie do leczenia w sanatorium uznaje choroby psychiczne. A NFZ się trzyma tych wytycznych.
Pani profesor w Gazecie Wyborczej twierdzi: "Sanatoria nie są przygotowane do przyjmowania chorych psychicznie. Żaden psychiatra nie gwarantuje, że choroba nie powróci podczas pobytu w uzdrowisku. A jeśli ktoś w depresji wyskoczy przez okno? sanatoriach nie ma zabezpieczonych okien, drzwi bez klamek czy lekarzy psychiatrów. Stąd mój sprzeciw".

Wypowiedź Pani Profesor może być uzasadnieniem pomysłu, że każdy lekarz (nawet profesor) powienien powtarzać co kilka lat coś w rodzaju stażu podyplomowego, aby zapoznać się z aktualnym stanem wiedzy i postępowaniem w innych niż własna specjalizacji.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Gazeta Wyborcza

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze