Zaloguj
Reklama

Sposoby na odstresowanie

Mężczyzna pracujący w biurze
Fot. medforum
Mężczyzna pracujący w biurze
(4)

Żyjemy w trudnych czasach. Stale jesteśmy narażeni na stres. Bywamy pod presją, nie mamy czasu dla siebe. Całą uwagę skupiamy na pracy, rodzinie i obowiązkach, zapominając o sobie. 

Reklama

Narażenie na stres przez dłuższy czas może przynieść wiele negatywnych konsekwencji. Zazwyczaj, gdy jesteśmy w "akcji" - duży projekt w pracy, nowa sytuacja w życiu lub brak urlopu - zaczynamy odczuwać negatywne skutki stresu, które głównie odbijają się na naszym zdrowiu.

Niezależnie od tego jaki styl życia preferujemy, znajdźmy w ciągu dnia chwilę dla siebie.

Oto kilka sposobów jak się odstresować:

  • Zamiast siedzieć godzinami przed komputerem wyjdź na spacer lub poczytaj książkę.
  • Zwracaj uwagę na to co jesz. Warto zamienić fast fooda na zdrową żywność, może to dziwne, ale naprawdę poczujesz się lepiej.
  • Zmień otoczenie - pracoholizm i niewybieranie urlopu nie jest dobrym rozwiązaniem, wystarczy zmienić otoczenie na weekend. Wyjazd w góry czy nad morze pozwoli Ci się zrelaksować.
  • Uprawiaj sport - jakikolwiek lubisz, ale działaj konsekwentnie. Sport sprawia, że wydzielają się w naszym organizmie hormony szczęścia.

 

Sami możemy sobie pomóc w walce ze stresem. Wystarczy zadbać o siebie. Czytanie książek rozwija, sport kształtuje nasze mięśnie, podróże kształcą. Masz hobby? To nie myśl o nim, a działaj. Sam zobaczysz jak wiele dobrego z tego wyniknie. 

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • opracowanie własne

Kategorie ICD:


Reklama
(4)
Komentarze