Zaloguj
Reklama

Testowanie autyzmu i dysleksji za pomocą gier wideo

Testowanie autyzmu i dysleksji za pomocą gier wideo
Fot. Panthermedia
(0)


Bernard McCrory wie, co się wydarza, kiedy atakuje autyzm, a jego firma sprzedaje gry wideo aby dostarczyć dzieciom pomocy, której potrzebują.

Reklama
Kiedy dzieci grają w te gry, firma McCrory'ego testuje technologię dla wykrywania oznak autyzmu lub dysleksji. Rodzice, którzy są dręczeni przez uczucie, że coś jest nie w porządku z dzieckiem, które unika kontaktu wzrokowego, broni się przed przytulaniem, skrajnie reaguje na zmiany w ustalonym porządku lub ma trudności w uczeniu się słów lub zdań, mogą użyć wyników testu do planowania swojego następnego kroku.
 
Wnuczka McCrory'ego grała w wyprodukowana przez jego firmę grę i została u niej później zdiagnozowana łagodna forma zespołu Aspergera, który towarzyszy zaburzeniom widma autyzmu. Ta testująca autyzm gra uzyskała aprobatę Fundacji Autyzmu Douga Flutiego juniora. Dyrektor wykonawczy Lisa Borges powiedziała, że wczesna interwencja jest niezwykle ważna i że to oprogramowanie jest dostępnym narzędziem dla zainteresowanych rodziców.
 
Alex Wilkes należał do tej kategorii około roku temu, kiedy jego córka grała w grę wykrywającą autyzm. To dziecko, obecnie czteroletnie, późno zaczęło mówić i nie utrzymywało kontaktu wzrokowego. "To nie jest definitywna diagnoza. Płyta kompaktowa nie zastąpi lekarza. Po prostu patrzałem w pewnym kierunku," mówi Wilkes, który w dalszym ciągu planuje zabrać swoją córkę do lekarza na badania
Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • Jacek Przybyło

Źródło tekstu:

  • MedLine

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze