Zaloguj
Reklama

„W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem.” Steven C. Hayes, Spencer Smith

Autorzy: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Okładka książki
Fot. medforum
Okładka książki
(1)

Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat nareszcie ukazuje się w Polsce. Co czyni ją tak wyjątkową? Stanowi ona doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz.

Reklama

Tekst został napisany niezwykle przystępnym językiem, pozbawionym sztampowego żargonu psychologicznego, dzięki czemu czyta się go jednym tchem. Dlatego W pułapce myśli to nie tylko fascynujący przewodnik po ludzkim umyśle, ale przede wszystkim rewolucyjne narzędzie służące zmianie własnego życia.

Zgodnie z główną tezą książki cierpienie psychiczne jest nieodłączną częścią życia. Nie da się uniknąć przykrych doświadczeń, trudnych emocji, rozczarowań, stresu czy negatywnych myśli. Możemy jednak nauczyć się funkcjonować mimo bolesnych przeżyć.

Autorzy proponują zupełnie nowe podejście do starych problemów natury psychicznej: depresji, lęku, stresu czy chronicznego bólu. Terapia ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), na której założeniach opiera się książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na bolesnych przeżyciach i toksycznych emocjach, być bardziej uważnym na bieżącą chwilę i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. To właśnie za sprawą uważności i akceptacji możemy podążać w wybranym kierunku i dokonywać odpowiednich wyborów.

Dzięki W pułapce myśli czytelnicy:

  • przezwyciężą depresję i lęk,
  • przestaną negatywnie myśleć o sobie,
  • uporają się z bólem emocjonalnym,
  • nauczą się akceptować siebie i swoje uczucia.

 

O autorze:

Steven C. Hayes to jeden z najwybitniejszych współczesnych psychologów. Jest profesorem na Wydziale Psychologii na Uniwersytecie Nevada. Dotychczas zajmował się analizą ludzkiego języka i poznania oraz wykorzystaniem wyników tej analizy w rozumieniu i łagodzeniu ludzkiego cierpienia. Opracował koncepcję ACT – terapii akceptacji i zaangażowania, która rozwinęła się niezwykle prężnie i jest obecnie stosowana na całym świecie. Autor 34 książek i ponad 470 artykułów naukowych.

Reklama
(1)
Komentarze