Zaloguj
Reklama

Wysokofunkcjonujące dzieci ze spektrum autyzmu Poradnik dla rodziców

Autorzy: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wysokofunkcjonujące dzieci ze spektrum autyzmu
Fot. Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Wysokofunkcjonujące dzieci ze spektrum autyzmu
(0)

Książka jest niezbędnym przewodnikiem dla rodziców, którzy poszukują informacji o zaburzeniach ze spektrum autyzmu u dzieci wysokofunkcjonujących.

Reklama

 Wybitni eksperci w dziedzinie badań nad autyzmem pokazują w nim, jak sobie radzić z niezwykłą niepełnosprawnością dziecka i jak wykorzystywać jego zdolności. Prawdziwe historie i anegdoty z życia uczą, jak pomóc dzieciom swobodniej porozumiewać się z rówieśnikami, opanować zasady poprawnego zachowania i odnosić sukcesy w szkole. Publikacja wyjaśnia także, na jakiej podstawie diagnozuje się ASD i które rodzaje terapii oraz wsparcia edukacyjnego są naprawdę skuteczne.
 

Spośród licznych publikacji na temat autyzmu ta jest jedną z niewielu, które polecam rodzicom od razu po zdiagnozowaniu zaburzeń u ich dzieci.

Dr Tony Charman, Instytut Psychiatrii, King’s College, Londyn   
 

Czytelnicy znajdą tu ciekawe przykłady i rozwiązania podstawowych problemów. Większość książek o zespole Aspergera i autyzmie osób wysokofunkcjonujących dotyczy jedynie wczesnej terapii i podstawowych umiejętności, ta natomiast oferuje pomoc także starszym dzieciom i dorosłym, co jest niezwykle cenne.

Library Journal  

 

Więcej informacji o książce można znaleźć tutaj

 

 

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze