Zaloguj
Reklama

Zaburzenia odżywiania u małych dzieci

Zaburzenia odżywiania u małych dzieci
Fot. Panthermedia
(0)

Przeprowadzone w Wielkiej Brytanii badania pokazują, że zaburzenia odżywiania mogą dotyczyć nawet sześcioletnich dzieci.

Reklama

W ciągu 13 miesięcy, 206 dzieci w wieku ponizej 12 lat było leczonych z powodu zaburzeń odżywiania w Wielkiej Brytanii i Irlandii, w tym jedna sześcioletnia dziewczynka - podaje portal internetowy BBC. Zaburzenia odżywiania zwykle dotykają młodocianych i młodych dorosłych, ale aż dotąd nie było jasne, jak wiele małych dzieci zostało zdiagnozowanych i poddanych leczeniu. Dzieci zachorowują szybciej, często zaprzestają jedzenia i picia w tym samym czasie a ponieważ są one małe, wykazują oznaki niedożywienia bardzo szybko.  
U nastolatków zaburzenia odżywiania często są związane ze zmianami kształtu ciała towarzyszącymi okresowi dojrzewania płciowego. W przypadku dzieci sprawa wygląda na bardziej skomplikowaną - najsilniejszy wpływ ma jak w przypadku każdego zaburzenia psychicznego podłoże genetyczne oraz czynniki psychologiczne i społeczne. Dojrzewanie płciowe jest rozpoznane jako czynnik w rozwoju zaburzeń odżywiania. Zmiany hormonalne zachodzą dwa lata przed zmianami fizycznymi, więc to może byc przyczyną zaburzeń odżywiania u małych dzieci.

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • lek Jacek Przybyło

Źródło tekstu:

  • BBC News

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(0)
Komentarze