Zaloguj
Reklama

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Terapia ekspozycji i powstrzymania reakcji. Poradnik pacjenta

Autorzy: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Zaburzenia obsesyjno-komplusyjne. Poradnik pacjenta
Fot. GWP
Zaburzenia obsesyjno-komplusyjne. Poradnik pacjenta
(0)

Pierwsze polskie wydanie programu terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji

Reklama

Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne to przewlekła dolegliwość wpływająca na codzienne funkcjonowanie i na jakość życia dotkniętej nim osoby. Niniejsza książka to doskonały poradnik napisany z myślą o osobach pragnących zapanować nad natrętnymi myślami i reakcjami za pomocą terapii, której skuteczność została potwierdzona klinicznie.

Autorki w przystępny sposób wyjaśniają, czym cechuje się zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne, jakie są jego przyczyny i jak radzić sobie z objawami. Opisują najskuteczniejszy w jego przypadku program terapii ekspozycji i powstrzymania reakcji, w tym cele leczenia, stosowane techniki oraz przebieg poszczególnych sesji. Poradnik dla pacjenta, stanowiący uzupełnienie podręcznika terapeuty, zawiera wszystkie formularze wykorzystywane podczas sesji i niezbędne do wykonania zadań domowych. Formularze te służą do tworzenia hierarchii ekspozycji, codziennego monitorowania rytuałów, przeprowadzania ekspozycji in vivo i wyobrażeniowych oraz prowadzenia zapisu ekspozycji wykonywanych w ramach pracy domowej. Niniejsza książka to źródło rzetelnych informacji dla osób uczestniczących w terapii, wspierające ich działania między sesjami.

[…] terapia ekspozycji i powstrzymania reakcji jest najskuteczniejszą z dostępnych obecnie terapii zaburzenia obsesyjno-kompulsyjnego i oferuje największe szanse na wyleczenie. Jeżeli masz motywację do tego, aby się w nią zaangażować, to najprawdopodobniej odczujesz zmniejszenie objawów i zyskasz kontrolę nad zaburzeniem.

profesor David H. Barlow

Książka ukazała się pod patronatem medialnym serwisu Psychiatria.pl

Zachęcamy do zapoznania się z książką Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne. Terapia ekspozycji i powstrzymania reakcji. Poradnik terapeuty.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze