Zaloguj
Reklama

Zdrowe serce a zdrowy mózg

Zdrowe serce a zdrowy mózg
Fot. Pantherstock
(0)

Wyniki najnowszych badań wskazują na to, że wśród czarnoskórych Amerykanów zbyt mało rozpowszechniona jest wiedza na temat związku pomiedzy zdrowym sercem a zdrowym mózgiem.

Reklama

Amerykańskie Towarzystwo Choroby Alzheimera i Amerykańskie Towarzystwo Udaru połączyły niedawno wysiłki w celu uświadomienia czarnoskórym mieszkańcom Stanów Zjednoczonych, jak ważne jest dbanie o zdrowe serce i zdrowy mózg. Organizacje te podjęły badania dotyczące stanu wiedzy Afroamerykanów na ten temat.
Okazało się, że chociaż wiele badanych przejmuje się możliwością zapadnięcia na schorzenie serca lub na chorobę Alzheimera, to tylko co dwudziesty widzi związek pomiedzy tymi problemami zdrowotnymi. Jennifer Manly, rzecznik Towarzystwa Choroby Alzheimera, podkreśla potrzebę uświadomienia czarnoskórym Amerykanom, że starsi ludzie ze zdrowym sercem mają większe szanse na dobre funkcjonowanie mózgu. Ma to szczególne znaczenie w zestawieniu z faktem, że Afroamerykanie obarczeni są zwiększonym ryzykiem cukrzycy, nadciśnienia i wysokiego poziomu cholesterolu.

Piśmiennictwo

Recenzenci:

  • Jacek Przybyło

Źródło tekstu:

  • Reuters Health

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze