Zaloguj
Reklama

5 powodów, aby ćwiczyć na siłowni latem

Autorzy: Brandscope Sp. z o.o.
Urazy nóg podczas treningu biegowego
Fot. Shutterstock
Urazy nóg podczas treningu biegowego
(0)

Lato trwa w najlepsze, a nasza forma, nad którą pracowaliśmy miesiącami, nie może pójść na marne. Wielu z nas często rezygnuje w wakacje z zajęć na siłowni – poniżej przedstawiamy 5 powodów, dla których warto przedłużyć karnet na te dwa miesiące.

Reklama

Bez upału

Gdy na dworze panują upały, znacznie trudniej się trenuje. Wydolność naszego organizmu spada i brak przyjemności z ćwiczeń pogarsza naszą motywację. Idealnym rozwiązaniem jest więc pójście na siłownię, gdzie znajdziemy klimatyzowaną salę, ręczniki i stacje z suplementami – dzięki temu komfort ćwiczeń znacznie się poprawi.

Bez tłumów

W czasie wakacji na siłowniach jest spokojniej, ponieważ wiele osób wyjeżdża na urlop, rezygnując w tym czasie z treningów. Czas wakacyjny to moment, w którym można wykorzystać mniejszy ruch w siłowniach na rozpoczęcie przygody z tym miejscem, jeśli trochę nas stresuje przyjście po raz pierwszy. Trenerzy w klubach fitness są zawsze dostępni dla klientów i udzielają na spokojnie wszelkich potrzebnych informacji. A stali bywalcy z kolei mogą bez kolejki wykonywać ćwiczenia na ulubionych maszynach.

Równowaga

Jeśli dbamy o swoją sylwetkę i prowadzimy zdrowy styl życia to jesteśmy świadomi, że odstępstwa od diety są dopuszczalne, szczególnie na wakacjach. Liczenie kalorii na urlopie nie jest niczym przyjemnym. Porcja lodów czy pachnące gofry nie będą problemem, kiedy regularnie ćwiczymy i zachowujemy potrzebną równowagę.

Do przodu na jesień

Postanowienie noworoczne się udało? A może na wiosnę zaczęliśmy ćwiczyć, aby na lato mieć świetną sylwetkę? Tyle pracy włożonej przez kilka miesięcy przed wakacjami nie może się zmarnować po powrocie z urlopu! Jeśli latem w dalszym ciągu będziemy kontynuować nasze treningi, możemy mieć pewność, że jesienią nie będziemy mieć problemu z powrotem na siłownię i rutyną fitnesową.

Różnorodność

A może nie przepadamy za treningami siłowymi? Kluczem do sukcesu może być też różnorodność, którą oferują dzisiejsze kluby fitnessowe. Nie musimy ograniczać się jedynie do bieżni czy rowerków. Nowoczesne siłowinie posiadają w swoim asortymencie setki wyjątkowych sprzętów, czekających tylko na aktywnych karnetowiczów. W razie wejścia w rutyne, obsługa siłowni napewno chętnie doradzi jakie ćwiczenia powinniśmy stosować w przypadku zniechęcenia czy znudzenia dotychczasowym wysiłkiem fizycznym.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze