Zaloguj
Reklama

Czego kobiety pragną w łóżku?

Kobieta i mężczyzna w łóżku
Fot. panthermedia
Kobieta i mężczyzna w łóżku
(5)

Każda kobieta jest inna, bo każda znajduje się na innym etapie swojej życiowej drogi i ma inne doświadczenie  wszystkie panie łączy jedno: chcą być w łóżku zauważane, a nie używane. Czasem trudno jest mówić o swoich seksualnych potrzebach, ale to właśnie rozmowa jest początkiem udanej relacji intymnej. 

Reklama

Upodobania seksualne kobiet są różne - jedne lubią, by w grze ars amandi było łagodnie, inne zaś gwałtownie i ostro. W łóżku panie pragną jednak przede wszystkim bliskości – okazywanie tej bliskości w sypialni cementuje związek, sprawia, że seks staje się esensjonalszy. W trakcie kochania niezwykle ważne jest bycie uważnym na drugiego człowieka, na jego pragnienia, potrzeby, wreszcie na jego reakcje. Wszystko to składa się na gwarancję prawdziwego spełnienia i prawdziwej satysfakcji.

Satysfakcja z seksu

Satysfakcjonujące pożycie seksualne ma niewątpliwie ogromny wpływ na powodzenie i trwałość związku. Chwile wspólnie przeżywanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, stanowią fundament związku.

Poprzez seks przekazujemy w związku nie tylko namiętność i intymność, ale przede wszystkim miłość. Miłość fizyczna to naturalne, niosące wiele wzruszeń doświadczenie, którego w żadnym związku nie powinno zabraknąć

Mężczyzna powinien być jak Chrystian Gray?

Mimo kasowego sukcesu książki autorstwa E. L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya” o sadomasochistycznym kochanku, kobiety wcale nie marzą o kimś takim. Jednakże książka James, zdaniem specjalistów, pozwoliła kobietom otworzyć się na ich seksualne potrzeby. Uświadomiła im tęsknotę za byciem zdominowaną, uwodzoną.

Każda kobieta ma indywidualny klucz do swojej seksualności, który trzeba znaleźć i nauczyć się go interpretować. Seksu, jak wielu innych rzeczy w życiu, trzeba się po prostu nauczyć.  

Seks to nie obowiązek

Seks ma być czymś ekscytującym, czymś, co rozpala, dodaje skrzydeł. Niestety w obecnych czasach seks bardzo często sprowadza się do kolejnego obowiązku, jaki staje przed kobietą. Zapracowane, pochłonięte wychowywaniem dzieci i ich problemami nie myślą o sobie i swoich potrzebach. W natłoku codziennych obowiązków wiele kobiet zapomniało, czego chcą w seksie, innym seks w ogóle przestaje być potrzebny.

Książki z rodzaju „Pięćdziesiąt twarzy Greya” przypomniały kobietom o tym, że seks jest czymś cudownym, pobudza wszystkie zmysły, pozwala oderwać się od codzienności, daje radość z bliskości z partnerem, scala związek.

Porozmawiajmy o tym, co nas podnieca

Chcąc czerpać w pełni radość z seksu, należy być z partnerem w pełni szczerym, powiedzieć mu, co nam odpowiada, a co nie. Niezmiernie istotne jest wyczucie taktu w trakcie tak intymnych rozmów.

Zbliżenie między partnerami, fot. panthermedia

Orgazm to nie wszystko

Wbrew obiegowej opinii, że dobry seks to tylko ten zakończony orgazmem – wiele kobiet zdecydowanie bardziej ceni sobie samą bliskość z partnerem, atmosferę czułości, pożądania, adorowania.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze