Zaloguj
Reklama

Czego kobiety pragną w łóżku?

Sposoby na piękne włosy
Fot. Panthermedia
Sposoby na piękne włosy
(5)

Każda kobieta jest inna, bo każda znajduje się na innym etapie swojej życiowej drogi i ma inne doświadczenie  wszystkie panie łączy jedno: chcą być w łóżku zauważane, a nie używane. Czasem trudno jest mówić o swoich seksualnych potrzebach, ale to właśnie rozmowa jest początkiem udanej relacji intymnej. 

Reklama

Spis treści:

 1. Satysfakcja z seksu
 2. Mężczyzna powinien być jak Chrystian Gray?
 3. Seks to nie obowiązek
 4. Porozmawiajmy o tym, co nas podnieca
 5. Orgazm to nie wszystko
 6. Adoracja to jest to
 7. Siła dotyku, pieszczota, pocałunki
 8. Wyrażanie emocji w trakcie orgazmu
 9. Rozmaitość łóżkowych doznań
 10. Pewność siebie
 11. Podsumowanie

Upodobania seksualne kobiet są różne - jedne lubią, by w grze ars amandi było łagodnie, inne zaś gwałtownie i ostro. W łóżku panie pragną jednak przede wszystkim bliskości – okazywanie tej bliskości w sypialni cementuje związek, sprawia, że seks staje się esensjonalszy. W trakcie kochania niezwykle ważne jest bycie uważnym na drugiego człowieka, na jego pragnienia, potrzeby, wreszcie na jego reakcje. Wszystko to składa się na gwarancję prawdziwego spełnienia i prawdziwej satysfakcji.

Satysfakcja z seksu 

Satysfakcjonujące pożycie seksualne ma niewątpliwie ogromny wpływ na powodzenie i trwałość związku. Chwile wspólnie przeżywanej intymności, kiedy partnerzy dają sobie rozkosz, stanowią fundament związku.

Poprzez seks przekazujemy w związku nie tylko namiętność i intymność, ale przede wszystkim miłość. Miłość fizyczna to naturalne, niosące wiele wzruszeń doświadczenie, którego w żadnym związku nie powinno zabraknąć

Mężczyzna powinien być jak Chrystian Gray? 

Mimo kasowego sukcesu książki autorstwa E. L. James „Pięćdziesiąt twarzy Greya” o sadomasochistycznym kochanku, kobiety wcale nie marzą o kimś takim. Jednakże książka James, zdaniem specjalistów, pozwoliła kobietom otworzyć się na ich seksualne potrzeby. Uświadomiła im tęsknotę za byciem zdominowaną, uwodzoną.

Każda kobieta ma indywidualny klucz do swojej seksualności, który trzeba znaleźć i nauczyć się go interpretować. Seksu, jak wielu innych rzeczy w życiu, trzeba się po prostu nauczyć.  

Seks to nie obowiązek 

Seks ma być czymś ekscytującym, czymś, co rozpala, dodaje skrzydeł. Niestety w obecnych czasach seks bardzo często sprowadza się do kolejnego obowiązku, jaki staje przed kobietą. Zapracowane, pochłonięte wychowywaniem dzieci i ich problemami nie myślą o sobie i swoich potrzebach. W natłoku codziennych obowiązków wiele kobiet zapomniało, czego chcą w seksie, innym seks w ogóle przestaje być potrzebny.

Książki z rodzaju „Pięćdziesiąt twarzy Greya” przypomniały kobietom o tym, że seks jest czymś cudownym, pobudza wszystkie zmysły, pozwala oderwać się od codzienności, daje radość z bliskości z partnerem, scala związek.

Porozmawiajmy o tym, co nas podnieca 

Chcąc czerpać w pełni radość z seksu, należy być z partnerem w pełni szczerym, powiedzieć mu, co nam odpowiada, a co nie. Niezmiernie istotne jest wyczucie taktu w trakcie tak intymnych rozmów.

Orgazm to nie wszystko 

Wbrew obiegowej opinii, że dobry seks to tylko ten zakończony orgazmem – wiele kobiet zdecydowanie bardziej ceni sobie samą bliskość z partnerem, atmosferę czułości, pożądania, adorowania.

Adoracja to jest to 

Kobiety oczekują w łóżku adoracji – podnieca je obserwowanie starań mężczyzny, gdy ten dąży do zbliżenia. Lubią wiedzieć w oczach mężczyzny zachwyt i oddanie. 

Siła dotyku, pieszczota, pocałunki   

Dotyk odgrywa kluczową rolę podczas łóżkowych uniesień. Umiejętna pieszczota partnera sprawia, że panie stają się gotowe do stosunku. Dotykane i pieszczone po stosunku mogą w pełni przeżyć orgazm, a płynąca z tego rozkosz powoduje, że będą gotowe do następnego razu.

Kobieca skóra jest niebywale wrażliwa, intensywnie reaguje na pocałunki – delikatne, intensywne, mocne – każdy rodzaj przynosi inne doznania.

Wyrażanie emocji w trakcie orgazmu 

Kobiety chcą słyszeć dobywające się z ust ich partnera zadowolenie – jęki, sapanie, stękanie, krzyk – to wpływa na nie podniecająco.

Rozmaitość łóżkowych doznań 

W seksie istotna jest kreatywność, kobiety chcą, by ich mężczyzna przy każdym zbliżeniu wnosił do niego coś nowego, może to być inny rodzaj dotyku, wprowadzenie erotycznych zabawek, sprośne słówka szeptane do uszka.

Pewność siebie 

Kobiety lubią zdecydowanych mężczyzn. Oczekują, by ich kochanek był zaangażowany w łóżkowe igraszki. Wiele pań lubi, gdy ich partner dominuje w łóżku.

Podsumowanie 

Chcąc w pełni czerpać radość z seksu, przede wszystkim trzeba nauczyć się akceptować siebie i swoje ciało. Jak pokazują badania, wciąż wiele kobiet ma z tym problem. Akceptacja swojego ciała to pierwszy krok, jaki powinna zrobić każda kobieta na drodze do udanego seksu. 

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze