Zaloguj
Reklama

Książka o sektach, problemach młodzieży i codziennym życiu - „Lot komety” Anny Onichimowskiej

Lot komety
Fot. medforum
Lot komety
(5)

Jacek Niwiński (bohater z pierwszej części powieści) kończy z narkotykami, Ala znana, jako kometa jest po odwyku, a rodzina Niwińskich rozpada się.

Reklama

Potrzebująca wsparcia i zrozumienia Ala zaczyna niebezpieczną przygodę z “Rodziną”. Nazwa “Rodzina” to nic innego jak sekta. Początkowo młoda kobieta czuje, że ktoś jej pomaga i robi to bezinteresownie. Z czasem jednak okazuje się, że sekta wymaga bezwzględnego posłuszeństwa. Niestety zanim Ala spostrzega, co się dzieje, ma na koncie wciągnięcie matki Jacka - Grażyny do sekty. Kobieta rozwodzi się z mężem, oddaje sekcie swój dom i tym samym oddala się od syna, który bardzo jej potrzebuje. Jacek doskonale zdaje sobie sprawę, w jakiej sytuacji znalazła się Ala i jego mama. Za wszelką cenę chce wyciągnąć Alę z tego “bagna”…

„Lot komety” świetnie opisuje mechanizm wciągania do sekty. W dzisiejszych czasach jest to ułatwione – wielu młodych ludzi czuje się niezrozumianych i samotnych. Rodzina i znajomi nie zawsze potrafią pomóc. Wtedy pojawiają się „nowi przyjaciele”. Pocieszą, pomogą, zrozumieją. Jak się okazuje po czasie także wymagają – posłuszeństwa i poddaństwa. Wyjście z sekty jest bardzo trudne i musi minąć mnóstwo czasu zanim człowiek zrozumie, że potrzebna jest mu pomoc.

Anna Onichimowska kolejny raz zwraca uwagę na bardzo ważny problem, który często jest pomijany w literaturze młodzieżowej. Młodzi ludzie mają łatwy dostęp do używek. Internet to źródło nie tylko przydatnych informacji, ale także niebezpieczna pułapka dla ludzi borykających się z problemami. Czasami młodzi wolą powierzyć swój problem obcym ludziom – unikają wtedy oceniania. Jest to bardzo niebezpieczne.

Polecam książkę Anny Onichimowskiej „Lot komety” młodym ludziom i ich rodzicom – warto poczytać o tym jak sekta może zniszczyć życie i pozbawić prawdziwej rodziny i przyjaciół. Wejście do niej jest łatwe – wyjście z niej ogromnie trudne.

Reklama
(5)
Komentarze