Zaloguj
Reklama

Masturbacja - forma samozaspokajania kobiet i mężczyzn

Masturbacja - forma samozaspokajania kobiet i mężczyzn
Fot. medforum
(5)

Masturbacja zaliczana jest do powszechnie występującego zjawiska. Dotyczy ona nie tylko osób samotnych czy będących w nieudanych związkach, ale także tych, które żyją w związkach w pełni udanych i spełniających ich oczekiwania związane z seksualnością. Nie jest prawdą, że masturbują się tylko i wyłącznie młode osoby, bardzo często robią to osoby w pełni dojrzałe i doświadczone seksualnie. Czy zjawisko to występuje powszechnie? Czy jest normalne? Czy stanowi zaburzenie?

Reklama

Czym jest masturbacja?

Masturbacja jest jednym ze sposobów zaspokajania swoich potrzeb seksualnych. Polega ona na pobudzaniu narządów płciowych bez całkowitego udziału partnera bądź jak mówi literatura „przy jego biernym udziale”. Początkowo masturbacja była całkowicie zakazana, a wręcz potępiana. Ejakulacja, która nie została doprowadzona do pochwy swojej wybranki była uważana za dewiację, nazywano to tzw. daremnym wytryskiem. Przez długi czas był on bardzo krytykowany ze względu na niszczenie nasienia (materiału biologicznego), który mógłby dać nowe życie.

Masturbacja - zjawisko spotykane u kobiet i u mężczyzn

Masturbacja u kobiet jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Kiedyś w ogóle o niej nie mówiono. Dziś słyszymy o niej coraz więcej, a co ważne badania naukowe pokazują, że ok. 60% młodych kobiet swój pierwszy orgazm przeżyło właśnie dzięki masturbacji. Stanowi bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, gdyż w ten sposób dowiadujemy się m.in. tego:

  • jak sprawiać sobie przyjemność
  • jak zbudowane jest nasze ciało i co z nim możemy robić
  • zbieramy „sami” informacje na temat naszych narządów płciowych
  • jakie są nasze potrzeby seksualne i w jaki sposób najlepiej je zaspokajać

Warto pamiętać o tym, że bardzo ważny wpływ na jakość masturbacji ma wybór nie tylko odpowiedniego miejsca ale także momentu. Kluczową kwestią jest spokój, cisza, zrelaksowanie i świadomość, że nikt nas nie „przyłapie”.

fot. panthermedia

Jak i czym się masturbujemy?

W przypadku kobiet nie ma jednego sprawdzonego sposób na osiągnięcie orgazmu. U jednych pojawia się on pod wpływem stymulacji punktu G, u innych pochwy czy łechtaczki. Podobnie jest w przypadku mężczyzn, każdy jest inny i lubi inną formę pieszczot.
W ok. 90% przypadków bardzo dużą przyjemność sprawia poruszanie biodrami w trakcie masturbacji. Większość mężczyzn lubi często zmieniać techniki masturbacji.
Nie ma dwóch takich samych osób - dlatego powinniśmy obserwować nie tylko swoje ciało, ale także naszego partnera.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze