Zaloguj
Reklama

Młody bóg z pętlą na szyi - psychiatryk. Anka Mrówczyńska

Autorzy: Magdalena Polak
Czytanie książek
Fot. Pantherstock
Czytanie książek
(5)

Młody bóg z pętlą na szyi – psychiatryk to bardzo osobisty zapis przeżyć autorki a zarazem bohaterki, która dochodzi w swoim życiu do krawędzi z której wyjścia są dwa – samobójstwo lub próba jego przezwyciężenia.

Reklama

W tej grze stawką jest jej życie, dlatego rozpoczyna walkę o siebie. Anka cierpi na epizod depresji umiarkowanej wraz z osobowością chwiejną emocjonalnie, typu borderline. Książka ma formę pamiętnika. Zapisywanie tego co dzieje się w świadomościm ma daleko idący wpływ na zachowanie autorki, ma jej to pomóc w przezwyciężeniu choroby oraz pokazać zmiany jakie w niej zachodzą podczas terapii indywidualnej, leczenia szpitalnego, czy terapii grupowej.

Zmiany te są uzależnione od postępów w psychoterapii, doboru leków czy aktualnych nastrojówą. Młoda dziewczyna popada w różne nastoje - od euforii po depresję, dla której ucieczką i uzależnieniem jest nacięcie swojej skóry, krzywdzenie siebie – w głębi duszy woła o pomoc i bardzo chce żyć.

fot. Anna Mrówczyńska

 

„Młody bóg …” może być pomocą dla początkujących psychiatrów, psychoterapeutów, którzy nie spotkali się wcześniej z tak zdiagnozowaną osobą lub dla tych, którzy chcą zgłębić co dzieje się z pacjentem o podobnych objawach. Dzięki książce Anki, można poznać myśli, emocje, zachowanie osoby chorej.

Książka być również drogowskazem dla osób, które borykają się z podobnymi zachowaniami wśród swoich bliskich. Pamiętajmy jednak, że każdy przypadek jest inny, a książka Anki nie jest lekiem. Jest wskazówką.

Reklama
(5)
Komentarze