Zaloguj
Reklama

ODZYSKAJ ŻYCIE PO TRAUMIE Przedłużona ekspozycja w terapii PTSD nastolatków. Poradnik pacjenta

Autorzy: Informacja prasowa: GWP
Zmartwienie, stres
Fot. ojoimages
Zmartwienie, stres
(4)

Pierwsze polskie opracowanie metody przedłużonej ekspozycji w terapii PTSD nastolatków.

Reklama

Doskonały przewodnik po terapii PTSD dla nastolatków, które doświadczyły traumy i zmagają się z jej skutkami psychologicznymi. Autorki w przystępny dla młodych czytelników sposób wyjaśniają, czym jest zespół stresu pourazowego, jak się objawia i jak sobie z nim radzić. Tłumaczą, jak będą wyglądały kolejne sesje terapii i czego pacjent może się spodziewać.

Poradnik zawiera też formularze do wypełnienia podczas wykonywania zadań domowych. Czytelnik nauczy się stosować opisane techniki, które pomogą zredukować stres i lęk, skonfrontować się ze wspomnieniami dotyczącymi traumatycznego zdarzenia i przetworzyć związane z nim emocje.

Lektura tego poradnika, wykonywanie ćwiczeń oraz słuchanie nagrań pomogą ci w pełni skorzystać z terapii. Przedłużona ekspozycja pozwoli ci poznać swoje emocje i sposób reagowania na przeżytą traumę. Bywa to bolesne, szczególnie na początku.

 

fot. GWP

 

Dlatego najlepiej jest, gdy przedłużona ekspozycja jest realizowana wraz z przeszkolonym terapeutą, który będzie umiał ci pomóc. Choć terapia może być wyzwaniem, warto w niej wytrwać. Pamiętaj, że jesteś na drodze do odzyskania swojego życia!

Autorki


Kelly R. Chrestman– doświadczony psycholog kliniczny, pracuje w Ośrodku Terapii Lęku i Badań nad Lękiem w Pensylwanii. Specjalistka w zakresie poznawczo-behawioralnej terapii zespołu stresu pourazowego i innych zaburzeń lękowych, psychologii międzykulturowej i radzenia sobie ze stresem. Autorka wielu publikacji z dziedziny badań nad traumą, przemocą domową i stresu pourazowego u kobiet. Na co dzień zajmuje się terapią dzieci i dorosłych z PTSD, prowadzi szkolenia dla psychologów i superwizje dla specjalistów prowadzących terapię ekspozycyjną.

Eva Gilboa-Schechtman– starszy wykładowca psychologii klinicznej na Uniwersytecie Bar-Ilan w Izraelu, doktor psychologii poznawczej. Jej zainteresowania badawcze obejmują lęk społeczny i fobie, depresję oraz zespół stresu pourazowego. Jest założycielką i dyrektorem Kliniki Leczenia Traumy Dzieci i Dorosłych w Izraelu. Wygłasza prelekcje na temat lęku i zaburzeń depresyjnych na całym świecie.

Edna B. Foa– profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Pensylwanii oraz dyrektor Ośrodka Terapii Lęku i Badań nad Lękiem. Poświęciła się badaniu metod leczenia stanów lękowych, zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, zespołu stresu pourazowego i fobii społecznych. Jest jedną z wiodących światowych ekspertów w tych dziedzinach. Brała udział w pracach nad klasyfikacją zaburzeń psychicznych DSM-IV. Wraz ze współpracownikami szkoli psychoterapeutów i specjalistów klinicznych w prowadzeniu terapii metodą przedłużonej ekspozycji.

Piśmiennictwo
Reklama
(4)
Komentarze