Zaloguj
Reklama

Bóle głowy na skutek silnego stresu, tzw. napięciowy ból głowy - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie

Boląca głowa u kobiet
Fot. medforum
Boląca głowa u kobiet
(4)
Reklama

Napięciowy ból głowy, jest jednym z najczęściej występujących bólów głowy, stanowi około 85-90% przypadków. Zaliczany jest on do pierwotnych bólów głowy, w przypadku których szczególną rolę odgrywają sytuacje stresujące.

Objawy i przebieg bóli głowy na skutek stresu

W większości przypadków, ból o typie napięciowym pojawia się gdy czujemy się zmęczeni, przemęczeni, zapomnieliśmy o zjedzeniu śniadania bądź kolacji czy w ciągu dni byliśmy bardzo zestresowani.  
 
Przyczyny i objawy bólu związanego z silnym stresem


Najczęściej wymienianymi przyczynami bólów głowy jest stres i wszelkie sytuacje mu towarzyszące. Warto tutaj wymienić, brak lub problemy ze snem. Niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieprawidłowe odżywianie się, silne odchudzanie się czy odwodnienie.

Ból ten odczuwany jest przez pacjentów w okolicy czoła bądź skroni, ma charakter gniotący, uciskający, narasta wraz z upływem czasu i trwa około godzinę. Jest to jednak kwestia indywidualna dla każdego pacjenta. wielu pacjentów z bólem głowy pochodzenia napięciowego ma problemy ze snem, koncentracją, nudności, problemy z pobieraniem pokarmów oraz są bardzo wrażliwi na wszelkie dziwię ki i zapachy.


Silny, długotrwały stres jest zawsze czynnikiem szkodliwym dla organizmu człowieka. W niekorzystny sposób odbija się na naszym zdrowiu a co za  tym idzie i funkcjonowaniu na co dzień. Warto zatem nauczyć się radzić sobie ze stresem.
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze