Zaloguj
Reklama

Jak dbać o zdrowie psychiczne dzieci?

Dziecko z psem
Fot. medforum
Dziecko z psem
(4)
Zdrowie psychiczne dzieci
Reklama

Wielu rodziców, nie wie w jaki sposób dbać o zdrowie psychiczne swoich dzieci. Póki dziecko nie uczęszcza do przedszkola, następnie do szkoły rodzice starają się postępować tak by ich pociecha miała jak najlepszy dobrostan psychiczny, fizyczny oraz społeczny.

Zdrowie psychiczne dzieci - Objawy i przebieg

Większość nowych zachowań, reakcji na pewne sytuacje czy wzorców dzieci przynoszą z przedszkola/ szkoły do domu. W czasie gdy w nich przebywają rodzice nie mają wpływu na ich zachowanie oraz stan psychiczny.  Jak zatem dbać o zdrowie psychiczne naszych dzieci?
 
Zdrowie psychiczne dzieci - jak o nie dbać?


Warto tutaj wspomnieć o tym, iż brak choroby psychicznej u dziecka, nie musi być wyznacznikiem jego zdrowia psychicznego.  Nie ma sprawdzonych metod dbania o zdrowie psychiczne dziecka. Każdego dnia spotykają nas różne sytuacje od szczęśliwych, radosnych i pełnych nadziei po smutne, senne, pełne leku i niepokoju.

Tego doświadczają też nasze dzieci. To co możemy zrobić by zadbać o zdrowie psychiczne naszych dzieci, należy z dzieckiem rozmawiać, wyjaśniać wszelkie kwestie, niepowodzenia w szkole, problemy z rówieśnikami. Koniecznie należy także mówić o sytuacjach, które są smutne i wywołują u dziecka niepokój.

Nie powinno się na dziecku wymuszać określonych zachowań czy ignorować pewnych poglądów oraz zachowań.  W rekach rodziców ale także i dziadków jest dbanie o prawidłowy i spokojny rozwój psychiczny dziecka ale także nauka radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego.
 

Reklama
(4)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze